Zehirlenmekten kurtuldular

Konya'da 10 katlı bir apartmanda çıkan yangında dumandan etkilenen 12 kişi mahsur kaldıkları evlerinden kurtarılarak hastanelere kaldırıldı.

Merkez Selçuklu ilçesi Yenişehir Mahallesi Hastane Caddesi'ndeki 10 katlı Hisar Sitesi'nin birinci katında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Kısa sürede büyüyen alevler nedeniyle duman tüm apartmanı etkisi altına aldı. Olay yerine 3 itfaiye aracı ve sağlık ekipleri geldi.

İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, dairelerinde mahsur kalan çok sayıda apartman sakini dumandan etkilenmemek için evlerinin penceresinden hava almaya çalıştı. Yardım çığlıklarının yükseldiği yangın sırasında pencereden sarkan bir kadın, itfaiye görevlilerine ''Bebeğim var. Ne olur bize yardım edin. Evi duman sardı'' diyerek ağladı.

Yaklaşık 45 dakika pencerelerde ve balkonlarda kurtarılmayı bekleyen ve dumandan etkilenen aralarında bebeklerin de bulunduğu 12 kişi, itfaiye merdivenlerinin de yardımıyla aşağıya indirilebildi. Hastaneye kaldırılanlar arasında vücudunda yanıklar olan kişilerin de bulunduğu öğrenildi.

Yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık bir saat süren müdahalesiyle söndürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

DUMANDAN ETKİLENEN VE VÜCUDUNDA YANIKLAR OLUŞAN 13 KİŞİNİN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Konya'da 10 katlı bir apartmanda çıkan yangında dumandan etkilenen 12 kişi ile vücudunda yanıklar oluşan 1 kişinin kimlikleri belirlendi.

Merkez Selçuklu ilçesi Yenişehir Mahallesi Hastane Caddesi'ndeki 10 katlı Hisar Sitesi'nde çıkan yangında 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan 13 kişinin kimlikleri öğrenildi. Dumandan etkilenenlerin isimleri şöyle:

Nilgün Aydın (45), Teoman (11) ve Vehbi Kul (17), Şirin ve (24), Havva Şakar (24), Kerim Musa (4), Aziz (5), Şennaz (32) ve Leyla Çıtıl (70), Nilüfer (36), Ramazan (40) ve Mehmet Taşcı (15), Meltem Aydın (21)
Ramazan Taşçı'nın vücudunda yanıklar olduğu belirtildi.

Konya'daki çeşitli hastanelere kaldırılan yarılıların tedavilerinin devam ettiği bildirildi.

BİZE ULAŞIN