Mahkeme bıraktı, polis aldı

Borç aldığı tefeciyi kaçırtıp işkence yaptırdığı iddiasıyla gözaltına alınan Haluk Levent mahkemece serbest bırakıldı. Ancak hakkında başka arama kararları bulunan şarkıcı, tekrar emniyete götürüldü

Ünlü şarkıcı Haluk Levent'in önceki gün gözaltına alınması, müzik dünyasını şoke etti. İstanbul'da borç aldığı tefeciyi kaçırtıp işkence yaptırdığı iddiasıyla gözaltın alınan Haluk Levent, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı. Çete üyesi 9 kişi tutuklandı. Gözaltına alınan sanatçı Haluk Levent'in de aralarında olduğu 17 kişi hakkında polis tarafından "yağma", "tehdit" ve "çek- senet tahsilatı" suçlarından işlem yapıldı. Emniyetteki sorguları tamamlanan şüpheliler dün sabah erken saatlerde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gönderildi. Soruşturmayı yürüten özel yetkili Cumhuriyet Savcısı'na ifade veren şüphelilerden aralarında Haluk Levent'in de bulunduğu 12 kişi tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. 5 şüpheli ise savcılık ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

9 ŞÜPHELİ CEZAEVİNDE

Nöbetçi mahkeme, sanatçı Haluk Levent ile birlikte Alaaddin Çuhadar ve Muammed Demir'i tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakırken, çete lideri olduğu ileri sürülen Emin Sami Aksel ile sanatçı Levent'in faizle borç para aldığı Fatih Kıcırgan'ın da aralarında bulunduğu 9 şüpheliyi tutuklayarak Metris Cezaevi'ne gönderdi. Suçlamaları kabul etmeyen sanatçı Haluk Levent'in "Borçlarımı ödeyebilmek için faizle borç aldım. Bunları ödeyemedim. Emin Sami Aksel'e borcum vardı. Aldığım çeklerin bir kısmını Aksel'in yönlendirmesiyle borçlu olduğum Fatih Kıcırgan'a kırdırdım. Ancak bu çekler de karşılıksız çıktı. Verdiğim çekleri Aksel ciro etmiş. Ben Sami Aksel'i azmettirmedim. Aksel de ona olan borçlarım yüzünden beni tehdit etmektedir. Suçlamaları kabul etmiyorum" dediği öğrenildi. Hakkında başka arama kararları bulunduğu için sanatçı Haluk Levent, serbest bırakılmayarak tekrar emniyete geri götürüldü. Polis memurları arasında adliyeden çıkan Haluk Levent gazetecilere seslenerek, "Arkadaşlar suçsuzluğum anlaşıldı" dedi. Levent geceyi emniyette geçirdi. Levent'in bağlantılı olduğu öne sürülen suç örgütünün lideri Sami Aksel'in, suç örgütü kurmaktan tutuklu Sedat Şahin'in eski adamlarından olduğu belirtildi. 7 ayrı suça karıştıkları belirlenen çete üyelerinin adreslerinde yapılan aramalarda ruhsatsız tabanca, mermiler, 364 çek, senet ve tapu örnekleri bulunmuştu.

BİZE ULAŞIN