"Bakırköy'de dostu var Adli Tıp'a gönderilsin"

Kendisinden 54 yaş küçük bir kızla evlenen babalarının vesayet altına alınması için dava açan işadamı Toprak'ın kızlarının avukatı, mahkemenin sevk kararına itiraz etti

İşadamı Halis Toprak'ın kızlarının avukatı Burhan Apaydın, babalarının vesayet altına alınmasını gerektiren bir rahatsızlığının bulunup bulunmadığının tespiti için mahkemenin Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk kararına itiraz etti. Toprak'ın buradaki doktorların aile dostu olduğuna ve bu nedenle verecekleri raporun da şaibeli olacağına dikkat çeken Apaydın, Adli Tıp Kurumu'na sevkini istedi. Toprak'ın 7 kızı, kendisinden 54 yaş küçük 17 yaşındaki Nazlıcan Tağızade ile evlenen babalarının vesayet altına alınması için bir süre önce Sarıyer 1. Sulh Hukuk Mahkemesi'nde dava açtı. Mahkeme, Halis Toprak'ın akli dengesinin yerindeliğinin tespiti ve vesayet altına alınmasını gerektiren bir rahatsızlığı bulunup bulunmadığına ilişkin rapor düzenlenmesi için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevkine karar verdi.

'KLİNİK ŞEFİ AİLENİN YAKINI'
Bu karardan sonra Avrupa'ya check-up yaptırmak için giden Toprak'ın Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde raporu verecek doktorların yakın dostları olduğunu öne süren avukatı Burhan Apaydın mahkemeye başvurarak verilecek raporda şaibe oluştuğunu, bundan dolayı kararın geri çekilerek Halis Toprak'ın Adli Tıp Kurumu'na sevkini istedi. Apaydın, dilekçesinde "Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde klinik şefi olan doktor, ailenin yakını. Raporu verecek doktorların etki altında kalıp kalmayacağı şüphelidir. Rapora şimdiden şaibe düşmüştür. Toprak kendi planı gereğince hastaneye başvurmuş, yatmayarak geri dönmüştür. Ayak üstü bir muayene ile verileceği muhtemel olan rapor hastane sıhhi kurulunu etkileyebilir" dedi.

BİZE ULAŞIN