'Patlayan börek' yaktı

Ankara'da kızgın yağa bıraktığı "hazır sigara böreğinin patlaması" sonucu yüzünün yarısı feci şekilde yanan ev hanımı, bir aydır sokağa çıkamıyor

Başkentte kızgın yağda patlayan hazır sigara börekleri, Melek Üstündağ isimli kadının yüzünde ikinci derece yanığa neden oldu... Üstündağ Ailesi, 20 Mart akşamı Çankaya Sokullu'daki evlerinde küçük kızlarının doğum gününü kutlamak istedi. Evin hanımı Melek Üstündağ, kutlama öncesi mutfağa geçerek marketten aldığı ve buzdolabında dondurulmuş halde bulunan fabrika yapımı hazır sigara böreğini çözülmesi için çıkardı. Bir saat sonra börekleri içinde kızarmış yağ bulunan tavaya koydu. Ancak börekler bir anda patlamaya başladı. Genç kadın çığlık atıp arkaya sıçradı. Mutfağa gelen eşi Güven Üstündağ eşinin yüzünün sol kısmının yandığını gördü. Hastaneye kaldırılan Melek Üstündağ'ın yüzünde ikinci derece yanık olduğu tespit edildi. Olayın ardından talihsiz kadın önce 20 gün rapor aldı. Ancak yüzü yanık olduğu için psikolojisi alt üst olan kadın 10 gün daha "psikologdan" iş göremez raporu aldı. Doktorlar, yüzünü sargıya aldıkları Üstündağ'a cildinin 1 yılda eski haline dönebileceğini, aksi takdirde estetik ameliyat yapılması gerektiğini söyledi.

FİRMAYA TAZMİNAT DAVASI
Üstündağ'ın eşi Güven Üstündağ, konuyu firmaya bildirdiklerini, yetkililerin sigara böreklerini incelemek için aldıklarını ve "böreklerin fritözde pişirilmesinin uygun olacağı" yönünde bir cevap verdiklerini söyledi. Üstündağ, "Fritöz dışında pişirilmesi sakıncalıdır benzeri bir uyarı olsa pişirmeyiz. Firmanın ihmali büyük. Maddi manevi tazminat davası açacağız" dedi.

BİZE ULAŞIN