Çöken yol 30 otomobili yuttu

Elektrik için açılan kanala dökülen toprak, yağmur suları yüzünden çöktü. Park etmiş 30 araç çukurun içinde saatlerce çekici bekledi

İstanbullular, dün güne yağmur ve sis ile başladı. Güngören Genç Osman Mahallesi İmece Sokak'ta yağmur suları, yeraltından geçecek elektrik telleri için kazılan kanalı çökertti. Kanal üzerinde park edilmiş 30 araç çukura düştü. Sabah işe gitmek için araçlarının başına gelen vatandaşlar, manzarayı görünce şok geçirdi. Sabah 06.30 sularında meydana gelen olay, çevredeki vatandaşlar tarafından itfaiyeye bildirildi. İtfaiye ekiplerinin olay yerine geç geldiği ve olaya ilgisiz kaldığı iddia edildi. İtfaiyeyi beklemekten vazgeçen bazı sürücüler, çareyi oto kurtarıcı çağırmakta buldu. Kanala düşen bir kamyonet, oto kurtarıcı yardımı ile çıkarılmaya çalışıldı. Ancak bu yöntem de başarılı olmadı. Olay yerine polis ekipleri ile Trafik Vakfı'ndan çekici araçları da geldi. Mağdur olan vatandaşlar, yağmurun günler öncesinden bildirildiğini hatırlatarak şunları söyledi: "Olayda ihmal var. Bir saat çalışıp bırakıyorlar. Üzerini kapatmadan ayrılıyorlar. Yağmuru düşünmeleri lazımdı. Nerede hizmet? Herkes mağdur oldu. Öğrenciler okula gidemedi. Biz de işimize gidemedik."

İTFAİYE OLAYA İLGİSİZ KALDI
Sabah araçlarını çukurun içinde bulan vatandaşlar önce itfaiyeye haber verdi. Ancak itfaiyenin geç geldiği ve duruma ilgisiz kaldığı öne sürüldü. Olay yerine çağırılan oto kurtarma araçlarının bazıları başarılı olamadı. Bir süre sonra polis ekipleri ile Trafik Vakfı'na ait çekiciler de geldi.

BİZE ULAŞIN