Sağanak yağışa dikkat!

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Türkiye genelinde bugün aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Sıcaklar ise yurt genelinde 6 ila 8 derece azalacak.

Meteoroloji Gene Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye genelinde aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul'un batı ilçeleri, Tekirdağ, Kırklareli'nin güney ilçeleri, Zonguldak, Düzce, Bartın, Karabük, Kastamonu, Samsun, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Sivas, Kayseri, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Yurt genelinde sıcaklar bugün 6 ila 8 derece azalacak. Rüzgar genellikle güney ve güneybatı, zamanla batı bölgelerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, öğle saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kuvvetlice esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; İstanbul'un batı ilçeleri, Tekirdağ, Kırklareli'nin güney ilçeleri, Zonguldak, Düzce, Bartın, Karabük, Kastamonu, Samsun, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Sivas, Kayseri, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım vb) tedbirli olunması gerekiyor.

BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

Yapılan tahminlere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge geneli ile öğle saatlerinden sonra doğusu aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; İstanbul'un batı ilçeleri, Tekirdağ ile Kırklareli'nin güney ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölge geneli ile akşam saatlerinde Afyonkarahisar çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölge geneli ile akşam saatlerinde Göller Yöresi aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah saatlerinde Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların;öğle saatlerine kadar Kayseri ve Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Zonguldak, Bartın, Düzce, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, Orta Karadeniz ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Samsun, Ordu, Tokat, Giresun, Trabzon, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU:
Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Malatya, Erzincan, Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...


BİZE ULAŞIN