Fuhuş ajandasında ünlü isimler var

Fuhuş operasyonunda ele geçirilen ajandada Mehmet Ali Erbil, Tuna Kiremitçi, Ozan Doğulu gibi ünlü isimlerin bulunduğu söyleniyor.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri, 3.5 aylık teknik takibin ardından yurtdışından getirdiği kadınlara fuhuş yaptırdığı belirlenen bir çeteye yönelik operasyon gerçekleştirdi. 61 ayrı adrese eşzamanlı olarak düzenlenen operasyonda 60 kadın ile 11 erkek gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında fuhuş çetesinin liderliğini yapan Volha Skahkova, Kamila Oleynikova ve Anna Sadhaya'nın da bulunduğu belirtilirken, şüphelilere ait 7 otomobile el koydu. 71 şüpheli, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülerek sorguya alındı.

Fuhuş çetesinin Rusya, Moldova ve Ukrayna'dan maddi durumları iyi olmayan genç kızları daha iyi ve zengin bir hayat vaadiyle kandırdığı belirlendi. Çetenin ikna ettikleri kızların hesabına para aktarıp Türkiye'ye gelmelerini sağladıkları öne sürüldü. Fuhuş çetesinin ağlarına düşürdükleri kızları daha sonra müşteri ajandasındaki isimlere pazarladıkları kaydedildi. İstanbul'da lüks semtlerde kiraladıkları dairelere yerleştirilen kadınların, özel şoförlü otomobillerle müşterilere götürüldüğü belirlendi. Yine çetenin müşterileri memnuniyetini artırmak için kurdukları internet sitesi aracılığıyla müşterilerine, kızları seçme imkanı tanıdığı öne sürüldü.

AJANDA İNCELENİYOR

Operasyon sırasında ele geçirilen çeteye ait müşteri ajandası da incelemeye alındı. Polis tarafından incelenen ajandada sanat ve futbol dünyasından tanınmış isimlerin bulunduğu kaydedildi.
Polis operasyonunda çökertilen çetenin müşterileri arasında Mehmet Ali Erbil, Tuna Kiremitçi, Ozan Doğulu gibi ünlü isimlerin bulunduğu söyleniyor. Ajandada isimleri bulunan ünlü isimlerin ifadelerine başvurulacağı kaydedildi.

BİZE ULAŞIN