İnek dördüz doğurdu

Burdur'un Büğdüz İlçesinde 2 yaşındaki Holstein cinsi inek dördüz doğurdu.

Milyonda bir görülen doğumda Büğdüz Veterineri Murat Özdemir, dördüzlerin ve annenin durumunun iyi olduğunu belirtti. Hamile olan ineğinin dördüz doğuracağını tahmin edemeyen mal sahibi Halil Candan, Büğdüz Veteriner Hekimi Murat Özdemir'i çağırarak ilk buzağıyı doğurtturdu.

* FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Veteriner Hekimin gitmesinden sonra ineğinin hala sancı çektiğini fark eden Halil Candan tekrar Veteriner Hekim Murat Özdemir'i çağırdı. Veteriner Hekim Murat Özdemir, anne inekten bu sefer dördüzlerden üçünün doğumunu gerçekleştirdi. Dördüzlerinin sevincini paylaşan Mal Sahibi Halil Can: 'Eşimin haber vermesi üzerine, işimi bırakıp geldim ve damızlığımın ilk buzağısının doğumunu sağladım ama Veterinerimize haber vermeyi uygun gördüm. Beldemizin veterineri Murat Özdemir, muayene sırasında ikinci buzağı, üçüncü buzağı, derken dördüncü buzağı da doğdu. Buzağılarımızın 2'si erkek, ikisi dişi, sağlıklılar çok mutluyum' diye konuştu.

2 yıllık veteriner hayatında ilk kez bu durumla karşılaştığını dile getiren Büğdüz Kasabası Veteriner Hekimi murat Özdemir, dördüzlerin sağlık durumunun iyi olmasının kendisini çok şaşırttığını dile getirdi. Veteriner Hekim Murat Özdemir: ' Halil candan'ın çağırması ile damızlığı kontrol ederken buzağılar birbiri ardına doğdu ve dördüzümüzü dünyaya getirdik. Sağlıkları çok iyi mutluyuz' şeklinde konuştu.


BİZE ULAŞIN