Emine Hanım'ın bağış çağrısına kumbara katkısı

10 yaşındaki Şevval, 'Okulun için Bir Dilek Tut' projesine, biriktirdiği 2 bin lirasını bağışladı...

Küçük bir çocuk ve kocaman bir yüreğin hikâyesi bu. Şevval Çokcan henüz 10 yaşında 5. sınıf öğrencisi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 17 Nisan günü İstanbul'da Toplumsal Gelişim Merkezi'nin (TOGEM) "Okulun İçin Bir Dilek Tut" kampanyasına destek verdi. Emine Erdoğan'ın, törene katılanlara yaptığı "destek" çağrısına ilk katılanlardan biri Şevval Çokcan oldu.

TEKİRDAĞ'DA OKULA...

Uzun siyah saçları, kocaman gözleri ve mahçup duruşuyla sahnedeki dilek ağacından 90 numaralı dileği seçip, bu dileğin gerçekleşmesi için "kumbarasını" bağışladı. Küçük kızın kumbarasından çıkan 2 bin lira Tekirdağ'ın Malkara ilçesindeki Murat Erbay İlköğretim Okulu öğrencilerinin eğitimi için harcanacak. İstanbul Şişli'de yaşayan ticaretle uğraşan Çokcan ailesinin kızı olan de kızlarının bunu yapacağından haberi yoktu. Anne Fatoş Çokcan, büyüdüğünde moda üzerine eğitim almak istiyor.

'BANA TEŞEKKÜR ETTİ'
Şevval,büyük takdir alan davranışıyla ilgili şunları söyledi: "Benim kitaplarım, defterlerim, bilgisayarım yani her şeyim var. Keman dersi bile alabiliyorum. İyi bir okulda okuyorum, ailem bana her türlü imkanı sunuyor, mutluyum. Ancak Emine Erdoğan'ın da söylediği gibi, herkes benim koşullarımda yaşamıyor ve eğitim şansına sahip olamıyor. Bu yüzden yardım etmek geldi içimden. Emine Hanım da çok teşekkür etti bana, çok mutlu oldum." Türkiye'nin dört bir yanındaki 100 köy okulundan gelen "istek ve dileklerin" yazılı olduğu mektupların asıldığı dilek ağacından Emine Erdoğan 4 numaralı dileği seçmişti.

BİZE ULAŞIN