Birinci yıldönümünde amirlerini andılar

Bostancı'da geçen yılki operasyonda şehit düşen Emniyet Amiri Semih Balaban'ın ailesi, yakınları ve arkadaşları Edirnekapı'daki mezarı başında anma töreni düzenledi

Çarşamba 28.04.2010
Son Güncelleme: Çarşamba 28.04.2010
ABONE OL
İstanbul Bostancı'da Devrimci Karargâh örgütüne yönelik düzenlenen ve 7'si polis 10 kişinin yaralandığı operasyonda şehit olan Emniyet Amiri Semih Balaban ölümünün birinci yıl dönümünde mezarı başında anıldı. Edirnekapı Şehitliği'nde bulunan kabri başındaki törene Semih Balaban'ın eşi Filiz Balaban, annesi Fatma Balaban ve yakınlarının yanı sıra operasyonda Balaban'la birlikte olan arkadaşları ile diğer meslektaşları katıldı. Balaban'ın yakınları ve bazı meslektaşlarının gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

'ŞEHİT OLMAK EN ÇOK İSTEDİĞİ ŞEYDİ'

Törenden önce Edirnekapı Şehitliği'ne gelen Filiz Balaban, eşinin kabri başında bir süre dua etti. Yaşadığı acıyı hâlâ yüreğinde taşıyan Filiz Balaban, eşinden ayrı geçen 1 yılın kendisi için kolay geçmediğini ancak 2 kızının varlığıyla ayakta durmaya çalıştığını söyledi. Balaban, "Şehit olmak Semih'in en çok istediği şeydi. Allah ona nasip etti. İnşallah biz de ona layık bir şekilde yaşarız" diye konuştu. Emniyet teşkilatının kendilerine her türlü desteği verdiğini aktaran Filiz Balaban, "İnsanların yanımızda olması, verdiği destek o çok önemli" dedi. 27 Nisan sabahı Bostancı Emanet Sokak'taki "hücre evi"ne yönelik başlayan operasyon yaklaşık 6 saat sürmüştü.