Otomobili içindeki bebekle kaçırdılar

İstanbul'da bir baba 6 aylık bebeği ve kontak anahtarını otomobilde bırakarak kontör almaya gitti. Bebekle birlikte kaçırılan araç yarım saat sonra bulundu.

İstanbul Güngören'de 6 aylık bebek babasının kontak anahtarını unuttuğu otomobille birlikte hırsızlar tarafından kaçırıldı. Yaklaşık yarım saat sonra hırsızların yaptığı tahmin edilen ihbar sonucu terk edilmiş araç ve bebek bulundu. Uğur Nağış, 6 aylık bebeğinin de bulunduğu otomobilini kontör almak için Güngören Camlıkahve Bağcılar Caddesi'nin kesiştiği yerde durdurdu. Kontak anahtarını almadan aşağı inen Nağış'ın hemen ardından otomobiline binen kimliği belirsiz hırsızlar otomobili çalıştırıp kaçtı. Bebeğinin de bulunduğu otomobilinin çalındığını gören baba yoldan geçen bir otomobili durdurarak takip etmek istedi. Ancak başarılı olamayınca durumu polise bildirdi.

ARACI BIRAKIP İHBAR ETTİLER

Bahçelievler, Güngören ve Bağcılar polisleri 3 ilçeyi abluka altına aldı. Yaklaşık yarım saat sonra Polis İmdat Hattı'nı arayan bir şahıs, Bağcılar Kazım Karabekir Caddesi 1/14 B Sokak'ta içinde bebek bulunan otomobilin terk edildiğini ihbar etti. Polisler içerisinde bebek bulunan otomobili buldu ancak üzerinde kontak anahtarının olmadığını farketti. İhbarı aracı çalanların yapabileceği düşünülerek tespit edilen telefon kulübesi ile araçta da parmak izi çalışması yapılırken, baba Nağış anahtar almak üzere polis motosikletiyle evine gönderildi. Bu sırada bebeği oyalama işi polislere kaldı. Bebeğine kavuşan baba ifadesine başvurulmak üzere karakola götürüldü.

BEBEĞİ OYALAMAK POLİSLERE DÜŞTÜ
Bebekle birlikte Bağcılar'da terkedilmiş olarak bulunan otomobilin kontak anahtarı bulunamayınca, baba Uğur Nağış, yedek anahtar için polis eşliğinde evine gitti. Araç içindeki bebeği polisler oyaladı. Bebeğine kavuşan baba uzun süre gerginliğini üzerinden atamadı.

BİZE ULAŞIN