Hafta sonu hava nasıl olacak? -HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Hafta Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin güney ve doğu bölgelerinde aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Siirt, Van ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin güney kesimlerinde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), Ülkemizin güneydoğu kesimleri ile Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, sabah ve öğle saatlerinde Marmara'da kuvvetlice (30-50 km/s) esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, öğle saatlerinden sonra Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Siirt, Van ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, Su baskını, Yıldırım düşmesi v.b.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; sabah ve öğle saatlerinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Aydın, Muğla ve Denizli çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin güney ve doğusu parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Niğde çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Gümüşhane, Bayburt, Rize ve Artvin çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Van ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BİZE ULAŞIN