Okul laboratuarında patlama: 6 yaralı

Üsküdar'da bir kolejin ilköğretim bölümünde, öğrenciler kimya laboratuarındayken deney tüpleri patladı. Öğretmenle birlikte 5 öğrenci yaralandı. Çocuklardan ikisi yoğun bakımda

Üsküdar'da bir kolejin laboratuarında deney yapılırken meydana gelen patlamada kimya öğretmeni ile birlikte 5 öğrenci yaralandı. Facianın eşiğinden dönülen kaza sonrası laboratuar adeta savaş alanına döndü. Çamlıca Ünalan Mahallesi Demir Sokak üzerindeki Biltek Koleji ilköğretim bölümünde dün saat 16.00 sıralarında, öğretmen Dilek Akyıldız ile öğrencileri fen laboratuarında deney yaparken, deney tüpü bilinmeyen bir nedenle patladı. Öğrenciler büyük panik yaşanırken, patlama sonrası laboratuarı saran alevler nedeniyle öğretmen Dilek Akyıldız ile ön sıralarda bulunan Mihriban E., Hasan T., Beyzanur A., Yusuf K. ve Mine K. adlı öğrenciler yaralandı.

PATLAMA YANGINA YOL AÇTI

Yaralılar ambulanslarla hemen Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Patlama sonrası savaş alanına dönen laboratuarda çıkan yangın okul görevlileri tarafından söndürüldü. Vücudunda ağır yanıklar oluşan öğrencilerden Beyzanur A. ile Mine K. yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Yaralı öğrencilerden Yusuf K. yanık servisinde tedavi edilirken, öğretmen Dilek Akyıldız ile öğrenciler Hasan T. ve Mihriban E. ise tedavilerinin ardından taburcu edildi. Öte yandan, hastanede olayı takip eden Habertürk gazetesi muhabiri Turan Aslanoğlu ile Doğan Haber Ajansı Muhabiri Ramazan Almaçayır, yaralı yakınlarının saldırısına uğradı. Saldırıda muhabirlerin fotoğraf makineleri kırıldı. Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.

BİZE ULAŞIN