Haber turu!!!

Suda enflasyona göre indirim
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, su fiyatlarında enflasyona bağlı olarak indirim olabileceğini belirtti. Topbaş, İstanbullulara sıkıntı yaşatmamak için çok ciddi yatırımlar yaparak çok ciddi mesafeler aldıklarını belirten Topbaş şunları söyledi: "Su fiyatlarında bu ay enflasyonda yaşanan düşüş oranı kadar indirim yapılacak. Benzer bir indirim, küçük de olsa geçen ay yapılmıştı." Kararın alındığını belirten Topbaş, her ay su fiyatının enflasyona göre otomatik olarak ayarlandığını kaydetti.

28 mahallede 11 film gösterimi
Şişli Belediyesi'nin son 11 yıldır sürdürdüğü sokak tiyatroları ve film gösterimleri kapsamında bu yıl 28 mahallede 11 ayrı film gösterimi yapılacak. "Yazlık Sinema Günleri", 30 Temmuz'da Zülfü Livaneli'nin "Veda" filmi ile start alıyor. Ağustos'ta çeşitli mahallelerdeki park ve okul bahçelerinde gösterilecek olan filmler arasında, Çok Film Hareketler Bunlar, Yedi Kocalı Hürmüz, Aşk Geliyorum Demez, Dersimiz Atatürk, Nefes, Neşeli Hayat gibi yapımların yanısıra, Alvin ve Sincaplar, Buz Devri 3, Avatar gibi yapımlar da var. Mustafa KAYA

Çocuklara oyun yazma yarışması
İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Eğitim Yönetmenliğinin ana projelerinden "2010 Okullarda" kapsamında "Tiyatro Okullarda! Oyun Yazma Yarışması"düzenlenecek. Yarışmanın konusu "Çocukların yakın çevreleri, aileleri ve arkadaşlarıyla kurdukları hem gerçek hem de hayal dünyasını yansıtan ilişkileri." Yarışmada birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye 2 bin ve mansiyon ödülü alacak 10 yazara ise 500 TL para ödülü verilecek. Son başvuru tarihi 15 Ekim.

BİZE ULAŞIN