Dev rüşvet operasyonu 23'ü polis, 64 gözaltı

Ünlü AVM'lere servis hizmeti sunan şirketin merkezinde, rüşvet verilen trafik polislerinin listesinin yer aldığı iddia edilen bir ajanda ele geçirildi. Şirketin yöneticileri ve çalışanları ile trafik polisleri gözaltına alındı

İstanbul'da rüşvet operasyonunda aralarında 23 polisin de yer aldığı toplam 64 kişi gözaltına alındı. Polisin teknik ve fiziki takipe aldığı bir turizm ve servis şirketinin ofisi basıldı. Yapılan baskında şirketin kasasından polislere verilen rüşvetin dağılımını gösterdiği öne sürülen bir ajanda ele geçirildi. Ajanda kayıtlarında ismi geçen hepsi trafikçi 23 polis ile şirketin yönetim kurulu başkanı, müdürü ve personelinin de arasında bulunduğu toplam 64 kişi gözaltına alındı. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele ekipleri 3 ay önce gelen bir ihbar üzerine başlattıkları çalışmayla bir turizm ve servis şirketini takibe aldı. Şirketin çalışanlarını da mahkeme kararıyla teknik ve fiziki takibe alan polisin dinleme kayıtları neticesinde İstanbul genelinde değişik ilçelerde çalışan bir çok polise rüşvet verdiği iddiasıyla, önceki gün şirketin merkezi basıldı.

BALAYINDAN GÖZALTINA
Baskında yapılan aramalarda, şirket kasasından rüşvet verildiği iddia edilen polislerin isim ve rüşvet listesine ulaşan Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, ajanda ile birlikte şirketin yönetim kurulu başkanı, üyeleri ve çalışanlarının da aralarında bulunduğu 41 kişiyi gözaltına aldı. Merkezi basılan şirketin İstanbul'un en ünlü alışveriş merkezlerinin personellerini taşıyan Nisan Turizm ve Taşımacılık şirketi olduğu öğrenildi. Operasyon'un rüşvet veren ayağını önceki gün tamamlayan polis, dün akşam saatlerinde ise rüşvet aldığı iddia edilen trafik polislerine operasyon başlattı. Dün akşam saatlerinde başlatılan operasyonda İstanbul'un değişik ilçelerinde görevli 16 polis göz altına alındı. Kimisi görev yerinde, kimisi de balayında göz altına alınan polis sayısının gözaltı listesinde 23 olduğu ve yarına kadar tamamlanacağı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN