Sıcaklık 8 derece düşecek

Perşembe 30.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 30.09.2010 13:02
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, sabah saatlerinde Bursa, Bilecik, Sakarya, Kütahya, Bolu, Düzce ve Karabük ile akşam saatlerinden itibaren Trabzon, Rize, Hopa, Adana, Osmaniye ve İskenderun çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı bölgelerde 6 ila 8 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, Marmara ve Batı Karadeniz ile zamanla Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu'nun batısı ve Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Güney Ege ve İç Anadolu ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Bursa, Bilecik, Sakarya, Kütahya, Bolu, Düzce ve Karabük'te sabah saatlerinde, Trabzon, Rize, Hopa, Adana, Osmaniye ve İskenderun çevrelerinde ise akşam saatlerinde kuvvetli yağış bekleniyor. Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan meteorolojik uyarıda, yurdun bazı bölümlerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı belirtildi. Bursa, Bilecik, Sakarya, Kütahya, Bolu, Düzce ve Karabük'te sabah saatlerinde, Trabzon, Rize, Hopa, Adana, Osmaniye ve İskenderun çevrelerinde ise akşam saatlerinde yağışların etkili olacağı belirtilen uyarıda, kuvvetli sağanak yağış sonucu oluşabilecek sel, su baskını ve yıldırım düşmesine karşı vatandaşların ve yetkililerin gerekli tedbirleri almaları istendi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile sabah saatlerinde Balıkesir ve İstanbul'un Anadolu Yakası sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların sabah saatlerinde Bursa, Bilecik ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge geneli, öğle saatlerinde İç Ege sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Kütahya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar Güney Ege'nin iç kesimlerinde güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak esecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Isparta ve Burdur, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerinde Adana, Osmaniye ve İskenderun çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kuzeybatısı, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar bölge genelinde güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak esecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Düzce, Bolu ve Karabük çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, akşam saatlerinden itibaren Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzincan ve Malatya ile gece saatlerinde bölgenin kuzeyi sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla batısı parçalı bulutlu geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...