Evli olduğunu yazmadı cinayet için tahrik etti!

Malatya'da karısını öldüren Hüseyin Şanlı, mahkemeye eşinin Facebook sayfasında evli olduğunu yazmamasını ve kızlık soyadını kullanmasını "cinayete tahrik" unsuru olarak sundu

  1. Haberler
  2. Yaşam
Çarşamba 08.12.2010 ABONE OL
Hayat yaşarken ölmeyi seçmekmiş" şeklinde mesaj yazan kadının Facebook sayfası, "tahrik unsuru" olarak kullanılması için mahkemeye sunuldu. Malatya merkez Zaviye Mahallesi Tevfik Temelli Caddesi'ndeki Mutlu Kent Sitesi'nde 20 Şubat 2010'da meydana gelen olayda 2 çocuk annesi Kadime Şanlı (42), kocası Hüseyin Şanlı (48) tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü.

BİR GÜN ÖNCE
Cinayetin ardından Hüseyin Şanlı tutuklanarak Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmaya başladı. Davanın dünkü duruşmasında ise Sanık Hüseyin Şanlı'nın avukatı Bayram Özcan, öldürülen Kadime Şanlı'nın Facebook sayfasının çıktılarını mahkemeye delil olarak sundu ve "Maktul Facebook sayfasında kendisini evli olarak göstermiyor. Kızlık soyadını kullanıyor ve ilişkiye açık olduğunu not olarak belirtiyor. Bu durum tahrik konusunda nazara alınsın" dedi. Kadime Şanlı'nın sosyal paylaşım sitesi olan Facebook'taki kişisel sayfasına cinayetten 1 gün önce, "Hayat yanmak için ölmeyi beklemek değil, yaşarken ölmeyi seçmekmiş. Yanmak yolları göze almak değil, yolun sonunda senin olmayacağını bilmekmiş" şeklinde mesaj yazdığı ortaya çıktı.
BUGÜN NELER OLDU