Fırtına Elbistan'ı vurdu!

Gece başlayan yoğun yağış ve fırtına Elbistan'da çatıları uçurdu, ağaçları devirdi. Şiddetli fırtına soba zehirlenmelerine de neden oldu.

Cumartesi 11.12.2010 10:14
Güncelleme: Cumartesi 11.12.2010 12:32
ABONE OL
Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde gece geç saatlerde başlayan sert rüzgar ve yağışlı hava, Şehit Jandarma Er Levent Kuşoğlu İlköğretim Okulu'nun çatısını uçurdu, yollardaki ağaçları devirdi.

Sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenenlerin sayısı da 80'e ulaştı. Elbistan Devlet Hastanesi'ne zehirlenme şüphesiyle getirilen Emine Yılmaz adlı genç bayan hayati tehlikesi olduğu gerekçesiyle Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi'ne sevk edildi. Yılmaz'ın hastaneye geldiğinde şuurunun kapalı olduğu öğrenildi.

Öte yandan fırtına TOKİ konutları yanında bulunan Şehit Jandarma Er Levent Kuşoğlu İlköğretim Okulu'nun çatısını uçurdu. Çatıdan uçan parçalar yüzlerce metrelik alana dağıldı. Çatının gece geç saatlerde ve kimsenin sokakta olmadığı bir zamanda uçması muhtemel bir can kaybının yaşanmasını önledi. Yüzlerce işyerinin bulunduğu Küçük Sanayi Sitesi'nde bazı bloklar sular altında kaldı. İşyerlerini açmaya gelen esnaflar tablo karşısında şaşkınlık yaşadı. Mazgalların tıkanması sebebiyle biriken yağmur suları işyerlerinin içine kadar girdi. Esnaflar biriken suları temizlemek için yoğun çaba sarf ettiler.
Kentte olumsuz hava koşulları elektrik kesintilerine yol açtı. Diğer yandan Nurhak ilçesinde başlayan kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi. Elbistan tarafından Nurhak ilçesine gitmek isteyen araç sahipleri fırtına ve kar yağışı sebebiyle geri dönmek durumunda kaldılar. Meteoroloji Genel Müdürlüğü vatandaşları dikkatli olması için uyardı. Yapılan uyarıda "Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş)ile Ankara, Isparta, Burdur, Afyon, Çankırı, Çorum, Sinop ve Kastamonu çevrelerinde yer yer kuvvetli rüzgarla birlikte görülecek yağışların kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." denildi.