Suikast için keşif yapmış

Jandarmaların arasındaki sanığı suikast silahıyla gözünden vuran Hasan Çoköz, eylem için Kadıköy Adliyesi'nde keşif yaptığını anlattı

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cuma 25.12.2010 ABONE OL
Kadıköy Adliyesi'nde, uzaktan kumanda cihazı görünümündeki suikast silahıyla jandarmaların arasındaki cinayet sanığını gözünden vuran Hasan Çoköz, suikast için adliyede keşif yaptığını açıkladı. Çoköz, polis ifadesinde duruşmaları izleyerek ayrıntılı bir plan yaptığını ve eylemi gerçekleştirdiği söyledi. Adliyede suikast girişiminin ardından gözaltına alınan Hasan Çoköz, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'nde ifade verdi. Çoköz sorgusunda "Mehmet Emin Soylu'yu yakalandığı andan itibaren takip ettim. Daha önceki 2-3 duruşmasına katıldım. Nerede ne yapabileceğimi gözlemledim. Karar duruşması sonrasında ona benim yaşadığım acıları yaşatmak için adliyeye gidip ateş ettim" dediği öğrenildi.

'SİLAHI ŞİMŞEK HEDİYE ETTİ'
Çoköz, uzaktan kumanda cihazı görünümünde ve 6.35 mm çapındaki suikast silahını 2007'de öldürülen Mehmet Şerif Şimşek'in yurt dışına gidip gelen bir denizciden aldığını söyledi. Çoköz, Şimşek'in bu silahı daha sonra kendisine hediye ettiğini ve o zamandan beri sakladığını anlatarak, "Öldürülen Mehmet Şerif Şimşek beni büyüten ağabeyimdi. Katillere acı vermek için böyle bir eylem yaptım" dedi. Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde tedavi altında tutulan Mehmet Emin Soylu'nun hayati tehlikeyi atlattığı ancak parçalanan gözünü kaybettiği belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU