Yedi masaj salonuna operasyon

Fuhuş yapıldığı öne sürülen yedi masaj salonuna gerçekleşen baskında, 15 kamu görevlisinin bulunduğu 60 kişi gözaltında...

İstanbul Mecidiyeköy'de geçen yıl trafik ışıklarında bekleyen İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mutlu Ekizoğlu'nun sivil makam aracından içeri, bir masaj salonunun kartviziti atıldı. Bu kartvizitin atılmasıyla başlatılan teknik takip, dün gece 03.00 sıralarında Mecidiyeköy'deki masaj salonları Diva, Mimoza, Paradoks, Refleks, Villa China ve Lilyum'a eş zamanlı baskın düzenlenmesiyle son buldu. Fuhuş yaptığı belirlenen 19 masöz, 14 polis, 4 zabıta ve masöz kadınlara yasal olmayan yöntemlerde her türlü ilacı yazan bir doktorun aralarında bulunduğu 60 şüpheli gözaltına alındı. Polislerin, masaj salonlarını operasyonlar öncesinde uyardıkları ve karşılığında 4 bin lira rüşvet aldıkları belirlendi. Şebekeden rüşvet alan 14 polisten 6'sı masaj salonlarında suçüstü yakalandı. Baskına karşı işyerinde kamera sistemi ve gözcü kullanan şebeke liderlerinden H.A. yangın merdiveninden kaçmak üzereyken gözaltına alındı. Salonlara haksız yere ruhsat veren, rüşvet karşılığında kapama yapmayan 4 zabıta memuru yakalandı.

KAYIT TUTUYORLARDI

Yapılan aramalarda polis, içinde yaklaşık 2 bin 500 müşterinin kayıtlarının tutulduğu ajandayı incelemeye aldı. Ajandalarda müşterilerin kaç defa, hangi günlerde geldiği ve hangi seks fantezisinden hoşlandığı gibi özel bilgiler bulunduğu tespit edildi. Yapılan takipler sırasında, salonlarda çalışan masöz kadınların, ev ve işyerlerine giderek VIP servisler yaptıkları belirlendi. Gözaltına alınan 19 masözün fuhuş yaptıkları tespit edildi. Aynı mekanlarda çalışan ve fuhuş yaptığı tespit edilemeyen 35 masöz ise alınan ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

BUGÜN NELER OLDU