Ankara'da soba faciası

Ankara Yenimahalle'de, evlerine 3 yıl önce doğalgaz tesisatı döşeten baba oğul, bağlatma işlemlerini tamamlayamadan sobadan kaynaklı karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu öldü.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Salı 27.12.2011 17:55 ABONE OL

Yenimahalle'de yaklaşık 10 yıldır birlikte yaşayan Rasim Kılıç (75) ile oğlu Salih Kılıç (44) sabah evden çıkmayınca akrabaları durumu polise bildirdi. Polis tarafından cenazeleri bulunan baba oğulun soba zehirlenmesi sonucu öldüğü belirlenirken, cenazelerin yarın toprağa verileceği bildirildi.

Kılıç'ın yeğeni Ali Kılıç, tüm akrabalar aynı apartmanda oturduklarını ifade ederek, akşam saat 22.00 sularında evlerine giren baba oğulun bugün dışarı çıkmayınca şüphelendiklerini söyledi. Polise haber verdiklerini ve kapıyı açtırdıklarını anlatan Ali Kılıç, ''Yetkililer bize sobadan zehirlenmiş olduklarını söyledi. Çok üzgünüz, yaklaşık 3 sene önce evlerine doğalgaz tesisatı kurdurmuşlardı. Doğalgaz bağlatmak için projeyi bulamadık, apartmanın yeniden projesini çizdirmek gerekiyordu. O yüzden de daha bağlatmaya başvuramamıştık'' dedi.

Rasim Kılıç'ın lastikçilik yaptığı oğlu Salih Kılıç'ın ise İtfaiye Meydanı'nda kaban satan bir yerde çalıştığı öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU