Google'da en çok Tarkan'ı aradık

İnternetin popüler arama motoru Google'da 2011'de Türkiye'nin en çok aradığı şarkıcılar açıklandı.

Pazartesi 27.12.2011
Güncelleme: Salı 27.12.2011
ABONE OL

Kobimedya Bilişim ve Medya Hizmetleri, tüm müzik kategorilerinde yaptığı araştırmaya göre, 2011 yılında Türkiye'nin Google'da en çok aradığı şarkıcıları açıkladı. Araştırma sonuçlarına göre, Türk halkının müzik tercihi de net bir şekilde ortaya çıktı. Türkiye, ağırlıklı olarak Türk Pop Müziği dinliyor.
Araştırma sonuçlarına göre, 2011 yılında Türkiye'de müziğin 5 dev ismi şunlar:

TARKAN: 2011'de Türkiye'nin Google'da en çok aradığı bir numaralı şarkıcı Tarkan. 2011'de Tarkan'ın en çok aranan şarkıları "Öp Öp" ve "Kayıp" oldu. Ayrıca Tarkan'ın, Bülent Ersoy'un 2011- Ekim ayında çıkan albümünde yaptığı düet büyük çıkış yapan aramalar arasında yer alıyor.

SERDAR ORTAÇ: 17 yıldır Türkiye'de müzik gündeminin gerçeği olmaya devam eden sanatçı, 2011'de Türkiye'nin Google'da en çok aradığı ikinci şarkıcı... Serdar Ortaç'ın en çok aranan şarkıları "Elimle" ve "Kolayca" şarkıları oldu.

SEZEN AKSU: 2011'de Türkiye'nin Google'da en çok aradığı üçüncü şarkıcı olan Aksu'nun en çok aranan şarkıları ise "Unuttun mu Beni" ve "Vay"dı...

SILA: Listedeki en genç şarkıcı olan Sıla, aynı zamanda ilk albümünü çıkaralı henüz 4 yıl olmasına rağmen elde ettiği bu başarı ile dikkat çekiyor. 2011'de Sıla'nın en çok aranan şarkıları "Kafa" ve "Boş Yere" oldu.

İSMAİL YK: Türkiye'de ilk oyuncağı yapılan sanatçı olan İsmail YK, 2011'de Türkiye'nin Google'da en çok aradığı beşinci şarkıcı... 2011'de İsmail YK'nın en çok aranan şarkıları ise "Facebook" ve "Sanane" oldu. İHA