Kaçak baz istasyonuna bayraklı kamuflaj

Çekmeköy'de, otoyol kenarına kaçak olarak kurulan baz istasyonunun Türk bayrağı ile kamufle edilmesi görenleri şaşırttı.

Salı 27.12.2011 12:18
Güncelleme: Salı 27.12.2011 12:18
ABONE OL

Şile yolu üzerinde bulunan özel bir araziyi kiralayan bir cep telefonu şirketi, gerekli işlemleri yapmadan, yerleşim yerlerinin ortasına baz istasyonu kurdu. Kaçak olarak yapılan betonarme binanın baz istasyonu olarak hizmet verdiğinin anlaşılmaması için vericilerin etrafı dev Türk bayrakları ile çevrildi.

Her gün binlerce aracın geçtiği Şile yolu kenarında yer alan arsada yapılan kaçak bina, bölgede devriye gezen Çekmeköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından fark edildi. Çevre sakinlerinin de şikayette bulunduğu yapı hakkında belediye ekipleri tarafından araştırmalar yapıldı.

Adı geçen iletişim firması ve yeri kiraya veren arsa sahibi ile yapılan yazışmaların ardından baz istasyonu kurulmasına yönelik gerekli koşulların oluşturulmadığı tespit edildi. Baz istasyonu, Çekmeköy Belediyesi tarafından 3194 sayılı imar kanunun 32. ve 42. Maddeleri gereğince alınan encümen kararınca yıkıldı.

İlgili iletişim firmasının elektronik eşyalarının zarar görmemesi için firma yetkilileri ve belediyenin zabıta ekipleri yıkım sırasında alanda hazır bulundu.