Pompalı tüfekle dehşet saçtı

Bursa'da pompalı tüfekle girdiği banka şubesinde rastgele ateş ederek 180 bin TL çalan zanlı, olaydan 6 saat sonra paralarla yakalandı. Bankadaki dehşet anı ise kameralara yansıdı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Salı 27.12.2011 13:51 ABONE OL

Olay, Osmangazi ilçesindeki Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan özel bir bankanın şubesinde meydana geldi.

Dün akşam saatlerinde müşterilerin de içeride olduğu sırada bankaya giren kasklı ve pompalı tüfekli bir kişi, 'Soygun var' diye bağırdı. Kimsenin kendisine aldırış etmemesi üzerine zanlı elindeki tüfeği içeri doğru ateşledi. Paniğe kapılan banka çalışanları kasada bulunan yaklaşık 26 bin avro, 30 bin dolar ve 60 bin lirayı zanlının verdiği poşete doldurdu. Zanlı tekrar kırmızı renkli motosikletine binerek kayboldu.

Soygun anı kameraya yansıdı!

250 POLİS 50 KİŞİNİN İFADESİNİ ALDI, 20 KÖY İNCELENDİ

Olayın ardından banka çalışanları zanlıyı Alaşar köyüne kadar takip etti. Ancak zanlı izini kaybettirmeyi başardı. Motosiklet ve tüfek kullanan zanlının köylü olabileceği ihtimalini değerlendiren polis ekipleri 250 kişilik tim kurarak bankanın çevresinde bulunan 20 köyü abluka altına aldı. 50 kişinin ifadesine başvuran polis, zanlı İbrahim Akın'ın (35) Gürsu ilçesi Cambazlar köyündeki izine ulaştı.

SOYGUNUN ARDINDAN ÇAY DAĞITMAYA DEVAM

Şüpheli Akın'ın köy kahvesinde çalıştığı öğrenilirken, soygunun ardından hiç birşey olmamış gibi işine devam ettiği ifade edildi. Zanlı ile ilgili bilgileri toplayan polis, gece 22.00 sıralarında baskın yaptı. Kahvede çalışan İbrahim Akın, Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

Zanlının kaldığı evin kömürlüğünde arama yapan polis ekipleri kırmızı renkli motosiklete ve paralara ulaştı. İçi para dolu poşet ise kovanın içinden çıktı. Olay yerine giderek bizzat bilgi alan Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya kömürlükte inceleme yaptı. Zanlının 3-4 kez banka çevresine gelerek keşif yaptığı ortaya çıktı.

69 SANİYELİK DEHŞET KAMERADA

Bankada yaşanan 69 saniyelik dehşet ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde yağmurluk giyen, kask takan ve elinde tüfek bulunan zanlının bankaya girmesi ve bağırması görülüyor. Kimsenin kendisine aldırış etmemesi üzerine zanlı elindeki tüfeği bankanın içine doğru ateşliyor. Kurşunlar müşterileri kıl payı sıyırırken, numaratöre isabet ediyor. Bu sırada paniğe kapılan çalışan ve müşteriler yere yatıyor. Elindeki siyah poşeti uzatan zanlı paraları alarak kaçıyor. Görüntüler, izleyenleri dehşete düşürüyor. 2 çocuk babası olduğu öğrenilen zanlının sorgusu sürüyor.

BUGÜN NELER OLDU