Nişantaşı'nda kanlı baskın

Nişantaşı'nda, 1 milyon dolar alacağı olduğunu öne sürüp, eskiden ortak olduğu çiftin işyerini silahla basan saldırgan dehşet saçtı. Çifti bıçak ve silahın kabzasıyla yaralayan saldırgan, kaçmak isterken yakalandı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Çarşamba 28.12.2011 16:34 ABONE OL

Amerikan ortaklı organizasyon şirketinin sahipleri Nihal Muratoğlu ve Sinan Muratoğlu çifti işyerinde bulundukları sırada "1 milyon dolarımı almaya geldim" diye bağıran bir kişi elindeki silahla işyerini bastı. Kurusıkı olduğu iddia edilen silahla havaya ateş açan zanlı, Nihal Muratoğlu ve Sinan Muratoğlu'nu bıçak ve silahın kabzasıyla yaraladı. Can havliyle pencereye koşan Nihal Muratoğlu, "İmdat" diye bağırmaya başladı.

Bunun üzerine saldırgan yakalanacağını anlayıp kaçmaya çalıştı. Bu sırada apartmana yemek getiren Yılmaz Güney isimli bir vatandaş, saldırganı kaçmak isterken yakaladı. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri saldırganı gözaltına aldı. Yaralı çift ise olay yerine gelen ambulansla Amerikan Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan çiftin durumlarının iyi olduğu belirtildi. Saldırganı son anda yakalayan Yılmaz Güney, "Yemek servisi getiriyordum. Kadının bağırdığını gördüm. Yukarı çıkarken adam kaçmaya çalıştı. Adam 1 milyon dolarımı almaya geldim" dedi.

Öte yandan, Nihal Muratoğlu'nun, Bireysel ve Toplumsal Yaratıcılık Merkezi'nin kurucusu olduğu belirtildi. Gözaltına alınan saldırgan ise polis aracına bindirilerek Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Olayla ilgili inceleme sürüyor.

BUGÜN NELER OLDU