Yılbaşında nerelere kar yağacak?

Yeni yıla yurdun büyük bir bölümü kar yağışıyla girecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, halen yüksek basınç merkezinin etkisinde olan Türkiye, Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemin etkisine girdi.

Tahminlere göre, bugün, Batı Akdeniz ile güney ve kıyı Ege yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, Afyon, Isparta ve Burdur'da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

31 Aralık Cumartesi günü Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Batı Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun güneyi ve Güneydoğu Anadolu yağışlı geçecek. Yağışlar Güney Ege ile Batı Akdeniz kıyılarında kuvvetli olmak üzere kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve zamanla kar şeklinde olacak.

Yeni yılın ilk günü Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Doğu Anadolu'nun doğusu dışında ülke geneli yağışlı geçecek. Yağışlar, kıyılar ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

2 Ocak 2012 Pazartesi günü de yağışlar doğu bölgelerde etkili olduktan sonra yurdu terk edecek. Hava sıcaklığında ise önemli bir değişiklik olmayacak ve mevsim normalleri civarında seyretmeye devam edecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Trakya ile bölgenin güneydoğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, Kütahya dışında bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Uşak ve A.Karahisar çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ: Doğu kesimleri az bulutlu, batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren Antalya çevrelerinin yağmur ve sağanak, Burdur ve Isparta çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU