İrlandalılar cinayetinde babaya da tutuklama

İzmir'de 15 yaşındaki kızıyla evlenmesine izin vermeyen İrlandalı kadını ve arkadaşını öldüren17 yaşındaki garsonun babası da tutuklandı

İzmir'de 15 yaşındaki kızıyla evlenmesine izin vermeyen İrlandalı kadın ve arkadaşını öldürdüğü iddiasıyla yargılanan 17 yaşındaki garson R.Ç.'nin ilk duruşmasında, gerçek yaşının belirlenmesi için kemik testi yapılmasına karar verildi. Duruşmaya tanık olarak katılan sanığın babası E.Ç. de "cinayete azmettirmek" suçundan tutuklandı. Aydın'ın Kuşadası ilçesinde bir restoranda garson olarak çalışırken tanıştığı İrlandalı Shannon Graham ile evlenmelerine izin vermeyen annesi Marian Elizabeth Graham ve arkadaşı Cathy Dinsmore'u İzmir'e getirip, öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan 17 yaşındaki R.Ç'nin, "İki kişiyi tasarlayarak kasten öldürmek" suçundan "iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası" istemiyle yargılandığı davanın ilk duruşması yapıldı. İzmir 1. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'nde kapalı olarak gerçekleştirilen ilk duruşma için Shanon Graham ve babası Raymound Mc Guinness ile yakınları da İrlanda'dan geldi.

ATAŞE DE DURUŞMAYI İZLEDİ
İrlanda ataşesinin de izlediği duruşmada, Graham ailesinin avukatı Barış Kaşka, sanık R.Ç'nin yaşının 17'den daha büyük olduğunu iddia ederek, gerçek yaşının belirlenmesi için kemik testi yapılmasını talep etti. Talebi kabul eden mahkeme heyeti R.Ç'nin Adli Tıp Kurumu'na sevkine karar verdi. Duruşmaya tanık olarak gelen ve R.Ç'nin olayda otomobilini kullandığı babası E.Ç., ise "Cinayete azmettirmek" suçundan tutuklandı. Duruşma sonrası açıklama yapan avukat Barış Kaşka, Graham ailesinin Türk adaletine güvendiğini belirtti.

İRLANDA'DAN GELDİLER

İzmir1. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya İrlanda'dan gelen Shanon Graham ve babası Raymound Mc Guinness ile yakınları da katıldı.

BUGÜN NELER OLDU