Maymuna benzetti 'hakaret yok' dedi

Maymuna benzettiği için hakkında dava açan Hayko Cepkin'e cevap veren şarkıcı Davut Güloğlu, hakaret ve alay etmediğini savundu

Katıldığı televizyon programlarında Hayko Cepkin için isim vermeden "Korku filminden çıkmış gibi", "Maymuna benziyor", "Bunun gibiler şaklaban", "O müzikleri normal insan dinlemez" gibi ifadeler kullandığı iddia edilen Davut Güloğlu hakkında 50 bin liralık tazminat davası açıldı. Duruşmada Cepkin'in avukatı, "Güloğlu, Cepkin'i bir yaratık, tiksinilecek, korkulacak bir varlıkmış gibi aşağılamış, alenen satanist olarak lanse etmiştir" dedi.

'YORUM FOTOĞRAFA'
Güloğlu'nun avukatı İşkur ise programda Güloğlu'na birtakım fotoğraflar gösterildiğini belirterek "Güloğlu, bu resimlere bakarak yorumda bulundu. Röportajında davacının şahsına ya da başkalarına yöneltilmiş hakaret teşkil edecek bir söylemi yoktur" dedi. Güloğlu'nun Cepkin'le bir probleminin olmadığını belirten İşkur, "Davacı Cepkin'in sineğin kanadından yağ çıkarmaktan daha da hünerli bir şekilde hakaret unsuru bulmasını takdirle karşılıyoruz" diye konuştu. Mahkeme heyeti Davut Güloğlu'nun gelirinin tespit edilmesine karar vererek, davayı erteledi.
BUGÜN NELER OLDU