Van'da yine aynı dram: 1 ölü

Van'da sabah saatlerine doğru meydana gelen çadır yangınında 1 kişi yanarak yaşamını yitirdi.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cuma 30.12.2011 07:56 ABONE OL
Şemsibey Mahallesi'nde oturan Sabri ve Leyla Zengin çiftinin depremde sonra evlerinin bahçesinde kurdukları çadırda sabah saatlerine doğru sobadan çıkan kıvılcımla yangın çıktı.

Yangına uykuda yakalanan Sabri ve Leyla Zengin ile çocukları Ayhan, Selma, Aynur komşularının yardımıyla alevlerin arasında yaralı olarak çıkarılarak olay yerine gelen ambulanslarla Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Ailenin 31 yaşındaki kızları Ceylan Zengin ise alevlerin arasında kalarak can verdi.

Yangın haberini alan Zengin ailesinin yakınları, olay yerine gelerek göz yaşı döktü. Vatandaşlar ise olay yerine gelen itfaiye ekiplerine tepki gösterdi. Güvenlik güçleri yangın bölgesini çembere aldıktan sonra Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şubesi ekipleri çalışma başlattı.

Cumhuriyet Savcısı'nın olay yerinde yaptığı ilk incelemenin ardında Ceylan Zengin'in cesedi otopsi için Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Ağır yaralanan 2 kardeşin tedavilerinin Ankara'da yapılması için uçak ambulans talep edildi

Van'da sabah saatlerine 1 kişinin hayatını kaybettiği çadır yangınında vücutlarındaki yanıklar sebebiyle durumları ağır olan 2 kardeşin tedavilerinin Ankara'da yapılması için Sağlık Bakanlığı'ndan uçak ambulans talep edildi.

Sabah saatlerinde Şemsibey Mahallesi'nde meydana gelen çadır yangınında yaralanan 6 kişinin Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki tedavileri devam ediyor. Hastane yetkililerinden alınan bilgilere göre, yangında alevler arasında yanarak yaşamını yitiren kişinin Ceylan Zengin değil ablası Aynur Zengin olduğu bildirildi. Önceki bilginin olay yerinde yanan cesedin yakınları tarafından yanlış teşhis etmesinden kaynaklandığı belirtildi.

Komşularının yardımıyla alevler arasında çıkarılan baba Sabri Zengin (43), anne Leyla Zengin (48) ile çocukları Ayhan (25), Mehmet (27), Ceylan (17) ile Selman Zengin (11) hastanedeki tedavileri devam ediyor. Ceylan ile Selman kardeşlerin yanıklar sebebiyle durumları ağır olduğu ve tedavilerinin Ankara'da yapılması için Sağlık Bakanlığı'ndan talep edilen ambulans uçağın gönderildiği belirtildi. Yangınla ilgili soruşturma devam ediyor.

BUGÜN NELER OLDU