Aşk ve para yağacak

Astroloji uzmanı Zeynep Değirmencioğlu SABAH için yeni yılın falına baktı

2012 yılı gelmeden bir çok senaryoyu peşi sıra getirdi. Maya Takvim i'ne göre Kıyamet Yılı olarak tanımlanıyordu. Hatta felaket filmleri bile çekildi. Peki ama neydi 2012'nin gizemi. Ve yeni yıla saatler kala biz de Astroloji uzmanı Zeynep Değirmencioğlu'nun kapısını çaldık. Değirmencioğlu "2012 kıyamet yılı değil, insanlığın uyanış yılı" dedi ve ekledi: "Günlük yaşamımızda, bilincimizde, hayata bakışımızda, ilişkileri, parayı, malı mülkü ve bireyselliği fark edebilmemiz için her birimiz ayrı ayrı farklı farklı kıyameti düşüncelerimizde, duygularımızda, vicdani muhasebemizde yaşayacağız. Bu kıyamet, senaryo edilen kıyamet değil. İnsanlığın uyanışı. Ayağa kalkışı yani kıyam edişi olacaktır." Değirmencioğlu, bilimsel astroloji çalışmalarına 1974'te başlamış. Siyasetten, spor ve sanat dünyasının ünlü isimlerine kadar birçok kişinin spritüel (ruhsal) danışmanı olan Değirmencioğlu, horoskopunun başına geçti ve 2012'de yıldızların dilini SABAH okurları için çözdü. 2012'de Boğa, Başak, Oğlak'lar maddi anlamda çok şanslılar. İkizler, Yay, Başak ve Balık'lar ise değişikliği en derinden yaşacak. Aşk ise en çok Akrep ve Oğlak'ta.

DÜNYA

2012'de insan algısında, yeni bir zaman kavramı uyanacak. Eğitim, ekonomi, sağlık uygulamaları sil baştan yeni yöntemler kazanacak.
Her ne kadar rüzgârları esiyor olsa da 2012 için savaş gözlenmiyor. Tüm dünyada manevi inanç yoğunlaşacak.
Avrupa çalkalanıyor. Çalkanmaya devam edecek. İngiltere kökenli (o ülkeden çıkacak) bir sürpriz durum Avrupa'yı şekillendirecek.
Ekonomik değişim başta ABD olmak üzere tüm dünya ülkelerini etkileyecek.
İki büyük sarsıntı olacak, ancak insan yoğunluğunun bulunduğu yerlerin dışında olacağı için kayıplar en az düzeyde olacak.
Tüm dünyayı iyileştirecek, insanları birleştirecek en önemli konu, sanat... 2'nci bir Rönesans dönemi başlayabilir.

TÜRKİYE
Yüzlerce medeniyete yuva olmuş Anadolu, dünyanın besin kaynağı ve mutfağı olmaya aday! Bunun dışında yöneticilerimize büyük sorumluluklar düşecek gibi görünüyor. Ortadoğu'yu ve oradaki çalkantıları, korkuları yatıştırıp, ağabeylik görevini uzlaştırıcılığını ustalıkla kullanacaktır.
Dünyanın ekonomik akışına baktığımızda en az etkilenecek ülke olacağız. Ekonomiyi Türk işadamları şekillendirecek. İnşaat sektörünün yükselişi sürecek.
Siyasette köklü değişimler sonbaharda ön haberler şeklinde belirecek. 13 Kasım'da gerçekleşecek olan tam güneş tutulmasıyla da hayata geçebilir. Siyasette önemli bir kişiyle ilgili kayıpla da karşılaşmamız mümkün.
Yıl sonu itibariyle bazı yer sarsıntıları bahar sonu bazı büyük çaplı su taşkınları olasılıklar arasında. Tedbir alma amaçlı söylüyorum.
Terör, bir süre devam edecek. Zirve yapacak anlamına da gelebilir. Sağ duyu ve büyük bir diplomasiyle 2012 terörü sonlandıracak.
Türk kadınlarının dünyaya öncülük edeceği, bir konu başlatacağını söylemek mümkün.