4 ayrı noktaya çığ düştü

Tunceli- Erzincan yoluna çığ düşmesi sonucu mahsur kalan 1 otobüs, otomobil ve tırlar kurtarıldı. Tunceli-Erzincan karayolu, ulaşıma açıldı.

Tunceli-Erzincan karayolunda sabahın ilk saatlerinden itibaren çok sayıda noktaya çığ düşmesi nedeniyle aralarında gazetecilerin de bulunduğu çok sayıda kişi saatlerce mahsur kaldı.

Tunceli'de iki hafta süreden beri devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle Tunceli-Erzincan karayolunun 35 ve 45. kilometresinde bulunan çığ tünellerine düşen çığ nedeniyle karayolu saatlerce ulaşıma kapandı.

Karayolunda düşen çığı görüntülemek amacıyla Pülümür ilçesine giden gazeteciler, 45'inci kilometrede bulunan Zağge meviinde çığın altında kalmaktan dakikalar kala kurtuldular. Gazeteciler ve yoldan geçen araçlar saatlerce çığ nedeniyle mahsur kaldı.

Tunceli'nin, Pülümür bağlantılı Erzincan karayolunda bugün ardarda düşen çığlar araçlara geçit vermedi, onlarca araç yolda saatlerce mahsur kaldı. Gün boyu 10'un üzerinde çığ olayının meydana geldiği karayoluna ilk çığ, Tunceli-Pülümür karayolunun 35'inci kilometresinde 1, 2, 3 ve 4 nolu çığ tünellerinin bulunduğu Kırmızı Köprü Mevkii'nde meydana geldi. 4 ayrı bölgeye düşen çığlar nedeniyle karayolunda 2 yolcu otobüsü, 1 minibüs ile onlarca özel otomobil ve TIR'lar mahsur kaldı.

Mahsur kalanları kurtarmak için bölgeye çok sayıda arama kurtarma ve karayolları ekibi sevkedildi. Ekipler, yoğun kar yağışı ve çığ tehlikesine karşı güçlükle ulaştığı bölgede, saatler süren çalışmadan sonra yolu açtı.

Mahsur kalanlar arasında, ilk çığ düşmesini görüntülemek üzere bölgeye giden ve Tunceli merkeze dönüş yoluna geçen 5 gazeteci de bulunuyordu. Çığ düşmesi nedeniyle saatlerce beklediklerini belirten araç sürücüleri, çok sayıda yerde çığ düşmesi nedeniyle yolun kapandığını, karayolları ekiplerin yolları açmasını beklediklerini ifade ettiler.

Gazetecilerin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi, Karayolları'nın karla mücadele ekiplerinin gelmesinin ardından yolun ulaşıma açılması ile yollarına devam etti.

BİZE ULAŞIN