'Gurbetçileri kırmak istemedim'

Almanya'nın başkenti Berlin'de "Berlin Kaplanı"nın galasına katılan Ata Demirer, "Daha sert şakalar yapabilirdim ama kalp kırmaya değmez" dedi

Ata Demirer'in senaryosunu yazdığı ve oynadığı "Berlin Kaplanı" adlı filmin galası Almanya'nın başkenti Berlin'de yapıldı. Wedding semtindeki Alhambra sinemasında düzenlenen filmin galasına, Ata Demirer'in yanı sıra filmin oyuncuları Necati Bilgiç, Tarık Ünlüoğlu, Nihal Yalçın, Özlem Türkad, Julia Dietze, yönetmen Hakan Algül, filmin diğer bazı oyuncuları katıldı. Seyirciler tarafından coşkuyla karşılanan Ata Demirer ve ekibi, filmden sonra sahneye çıkarak sinemaseverleri selamladı.

DEVAMI OLMAYACAK

Gurbetçiler ile ilgili klişelerden uzak durulduğu yönündeki bir soruya karşılık, ailesinin bir kısmının Almanya'da yaşadığını belirten Demirer, "Çocukluğum zaten Almanya'daki akrabalarımızın yazın gelişleri ile renklenen bir durumdaydı. Hikâye de tamamen çocukluğumun bana bir hediyesi. Ben öyle bakamadım olaya. Çünkü tanıdığım çok iyi gurbetçi arkadaşlarım var" şeklinde konuştu. Daha sert şakalar yapılabileceğini, belki daha yüksek tonda karşılık bulacak şakalara ulaşmanın mümkün olabilineceğini ifade eden Demirer, "Fakat kalp kırmaya değmez. Çünkü kimse mükemmel değil ve bence gurbetteki vatandaşımızın şöyle bir mükemmelliği var artı olarak; naifliklerinin çok yüksek dozda olduğunu düşünüyorum"dedi. Filmin devamı olup olmayacağı yönünde bir soruya karşılık ise ünlü aktör "Başlayıp bitecek bir filmdi bu. Bunun devamı olmayacak. Biz istiyoruz ki bundan sonra her sene daha değişik filmler yapalım. Devam filmlerine pek sıcak bakmıyorum'' diye cevap verdi. Berlin Kaplanı, Almanya genelinde yaklaşık 80 sinemada gösterime girdi.

BİZE ULAŞIN