Kadıköy'de faciaya ramak kaldı

Kadıköy'de, 40 daireli apartmanın bahçesinde park edilen LPG'li otomobilde yangın çıktı. Çevrede korku ve panik yaşanmasına neden olan yangın sırasında patlamalar meydana geldi.

Apartman sakinlerine ecel terleri döktüren olay saat 12.30 sıralarında Sahra-i Cedit Mahallesi Derya Sokak Derya Apartmanı önünde yaşandı. On katlı apartmanın demir kapısını tamir için gelen Metin Katırcı'nın bahçeye park ettiği LPG'li otomobil bir süre sonra motor kısmından yanmaya başladı. Alevlerin kısa sürede sardığı 34 CBB 25 plakalı otomobilde simit şeklinde LPG tankları bulunması çevrede paniğe neden oldu. Vatandaşların haber vermesi üzerine çevrede güvenlik önlemi alan polis kimsenin yaklaşmasına izin vermedi.

Vatandaşların yangın tüpleriyle müdahale ettiği yangın söndürülemeyince itfaiye ekiplerine haber verildi. Bu sırada otomobili tamamen saran alevler binada oturan vatandaşların sağa sola koşuşturmalarına neden oldu. Patlama ihtimaline karşı binadan uzaklaşan vatandaşlar korkulu gözlerle yanan aracı seyretti. Zaman zaman yaşanan küçük patlamalar ise bina sakinlerinin endişelerini daha da arttırdı.

Apartman görevlisi Mehmet Özcan, araçtaki LPG'nin her an patlayabileceğini belirterek kimsenin yaklaşmamasını istedi. Tehlikenin farkında olmayan bazı vatandaşlar da evlerinin camlarından yanan otomobilin fotoğraflarını çekmeye çalıştı.

Bu arada, otomobilini saran alevleri söndürmek isteyen tamirci Metin Katırcı'nın çabaları ise yetersiz kaldı. Canını tehlikeye sokarak bir daireden bağladığı hortumla alevlere su sıkan Katırcı'ya polis izin vermek istemedi. Polisin uyarılarına rağmen uzun süre elindeki hortumla yangını söndürmeye çalışan Metin Katırcı, "Kapı tamiri için gelmiştim. Otomobilden indikten bir süre sonra yanmaya başladı. Söndürmek için çok çaba gösterdim, ama olmadı. LPG'li olduğu için patlama tehlikesi var." dedi.

Bir süre sonra gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Yangın yaklaşık 15 dakika süren çalışmadan sonra söndürüldü. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

BİZE ULAŞIN