TIR alev alev yandı

İzmir'de bir TIR garajında, henüz bilinmeyen bir nedenle park halinde bulunan bir TIR'da yangın çıktı.

İzmir'in Konak ilçesinde bir TIR'da meydana gelen yangın korku dolu anların yaşanmasına neden oldu. TIR, çıkan yangında kullanılamaz hale geldi. İçinde uyuyan bir kişi ise canını zor kurtardı.

Olay, Alsancak Limanı TIR garajında, saat 03.30 sıralarında gerçekleşti. Park halindeki 73 DZ 959 plakalı TIR'dan yükselen dumanları gören güvenlik görevlileri durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Henüz belirlenemeyen bir nedenle yanmaya başlayan TIR için liman işletmelerine ait itfaiye aracı kısa sürede geldi. Fakat araçta bulunan arıza sebebiyle TIR'da çıkan yangına müdahale edilemedi. Yangın park halindeki bir başka TIR'a sıçradı. 35 LC 662 palakalı TIR da yanmaya başladı. Bu sırada İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekipleri olay yerine geldi. Alev alev yanan TIR'lardaki yangın itfaiye ekiplerinin hummalı çalışması sonucu söndürülebildi.

TIR'da olduğu öğrenilen İ.A.'nın kendisini son anda dışarı attığı öğrenildi. İ.A., şoför arkadaşını arayarak içinde kalmak için izin aldığını ve çıkan dumandan etkilenip uyandığında kendini dışarı attığını dile getirdi. İ.A. itfaiye ekipleriyle birlikte söndürme çalışmalarına katılarak yangını kontrol altına almak için yoğun şekilde çaba gösterdi. Yangının elektirik kontağından çıktığı düşünülüyor. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

BİZE ULAŞIN