Öldü, cesedi 1 ay sonra bulundu

İzmir Tire'de, yaklaşık bir aydır kendisinden haber alınamayan 72 yaşındaki Ramiz Tutar'ın, tek odalı evinde öldüğü belirlendi

İzmir'in Tire ilçesinde bir insanlık ayıbı yaşandı. Eşinden 40 yıl önce ayrılan ve 2 kızının da arayıp sormadığı 72 yaşındaki Ramiz Tutar, Ketenciler Mahallesi'ndeki derme çatma tek odalı bir evde yalnız yaşıyordu. Komşularının yardımı ve aşevinden aldığı yemeklerle yaşamını sürdürmeye çalışan Tutar, 1 ay önce ortadan kayboldu. Kimse de nerede olduğunu merak etmedi. Sonunda mahalle bakkalı, Tutar'ın yeğeni Bahri Karakaş'ı arayarak durumu bildirdi. Önceki gün eve gelen yeğeni, mahalle bakkalı Mehmet Aydın ile birlikte içeriye girince, yatağında ölen dayısı Ramiz Tutar'ın çürümüş cesediyle karşılaştı.

'KİMSEYLE KONUŞMAZDI'
Ceset, özel k��yafetler giyen belediye ekipleri tarafından mahallelinin şaşkın bakışları arasında cenaze aracına konularak morga götürüldü. Tutar'ın yeğeni Bahri Karakaş, "Kimseyle konuşmazdı. Ben de 3 aydır görmüyordum" dedi. Bakkal Mehmet Aydın ise, "Bir aydır alışverişe gelmeyince durumdan şüphelendiğim için yakınlarına haber verip, birlikte evine gittik. Soğuktan donmuş olabilir" dedi.

BİZE ULAŞIN