Fırtına ağaçları kökünden söktü

Hatay'ın İskenderun ilçesinde gece yarısından bu yana devan eden Yarıkkaya fırtınası, hayatı felce uğrattı.

Kış aylarında İskenderun halkının korkulu rüyası olan Yarıkkaya fırtınası sebebiyle evlerin çatıları uçtu, bazı çatılar ise araçların üzerine düşerek maddi hasara yol açtı. İskenderun Tren İstasyon Merkezinde ise 150 yıllık okaliptus ağacı fırtınaya dayanamayarak devrildi.

Esenepe Mahallesinde ise bir evin çatısı uçarak yandaki eve hasar verdi ve yolun ortasına düştü. Tonlarca ağırlığındaki dev çatının gürültüsü ile dışarıya fırlayan ve canlarını zor kurtaran mahalle sakinleri ise, korku dolu anlar yaşadı.

Çatının uçması ile yüksek ses çıktığını ve çok korktuklarını belirten Niyazi Bilen, "Deprem oluyor sandık. Çok gürültü çıktı ve dev çatı evden eve oradan da sokak ortasına uçtu" dedi.

Emiş Bilir adlı bayan ise, "Mahalle halkı olarak çok korktuk. İtfaiye ve emniyet ekiplerinden yardım istedik hala gelen olmadı" dedi.

İskenderun şehir merkezinde fırtına sebebiyle şehrin büyük bir bölümüne elektrik veriledi. İskenderun genelinde fırtına ve elektrik kesintilerinin ardından bazı okullar bir gün tatil edildi. Dr.Gani Bahadırlı İlköğretim Okulunun da tatil edildiği belirtildi.

Vatandaşların sokakta güçlükle yürüdükleri fırtına nedeniyle balıkçılar da barınağa sığınarak denize açılamadılar. İskenderun Körfezinde oluşan sis tabakası ve dev dalgalarda dev konteyner yüklü gemilere de zor anlar yaşattı.
BİZE ULAŞIN