Villa hırsızları yakalandı

Çekmeköy'de son bir ay içerisinde çok sayıda lüks villadan hırsızlık yaptıkları tespit edilen 6 kişi yakalandı.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı, Çekmeköy'de son bir ay içerisinde lüks evlerde hırsızlık olaylarının artması üzerine bölgede önleyici hizmet devriyesi sayısını artırarak takibe başladı. 21 Şubat 2012 günü sabaha karşı villasının önünden iki adet lüks aracının çalındığını belirten D.İ., jandarmaya başvurunca şüpheli şahıslar takibe alındı.

Yapılan araştırma sonucu; 21 Şubat 2012 günü saat 05.20'de meydana gelen hırsızlık olayını E.M. liderliğindeki 6 kişilik organize suç örgütünün yaptığı tespit edildi. 27 Şubat 2012 günü organize suç örgütü lideri E.M., ve suç örgütü üyelerinin Pendik Kurtköy Uydukent civarında, çaldıkları lüks araçla seyir halinde oldukları ihbarını alan jandarma ekipleri, hemen harekete geçti. Jandarma ekipleri ile şüpheliler arasında kovalamaca yaşandı. Ara sokaklara giren şüpheliler, kaçarak izlerini kaybettirdi. Zanlıların çaldıkları iki araç ise terk edilmiş vaziyette bulundu. İki araç, yapılan kriminal inceleme ve işlemler sonucunda araç sahibi D.İ.'ye teslim edildi.

Kaçan şüphelilerin peşine düşen jandarma ekipleri, zanlıların Kurtköy merkezde bulunan cadde üzerinde hırsızlıkta kullanmak üzere kiraladıkları aracı park halinde buldu. Gerekli emniyet tedbirlerini alan jandarma ekipleri, şebeke lideri E.M., ve şüpheli S.Ş. yakaladı. Her iki şahsın üzerinde yapılan aramada, sahte kimlikler bulundu.

Zanlıların alınan ifadesinde, hırsızlık olaylarını S.Ş., Ö.B., M.S., A.K., ve E.İ., ile birlikte organize bir şekilde yaptıklarını itiraf etti. Ayrıca organize suç örgütü lideri E.M. ifadesinde, hırsızlık olaylarını görev dağılımı ile profesyonel bir şekilde gerçekleştirdiklerini, hırsızlık suçundan kayıtlarının olmasından dolayı sahte kimlik kullandıklarını söyledi.

Zanlıların ifadelerinden yola çıkan jandarma ekipleri önceden belirlenen iki adrese düzenlediği operasyonda Ö.B., M.S., A.K., ve E.İ. yakalandı. Yakalanan şüphelilerle birlikte sarılı vaziyette 1.4 gram esrar, ambalaj paketler içerisinde 271 adet orijinal bandrollü film CD'si, 170 adet orijinal bandrollü DVD., 65 adet telefon kartı ve hırsızlıkta kullandıkları çok sayıda alet ele geçirildi.

Yakalanan 6 şüphelinin Çekmeköy'de son bir ay içerisinde çok sayıda lüks villada hırsızlık olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edildi. İfadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edilen şüphelilerden örgüt lideri E.M. ve örgüt üyesi S.Ş. tutuklanarak Maltepe Cezaevi'ne gönderildi.

BİZE ULAŞIN