Ankara'da kan davası vahşeti

Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde kan davası yüzünden meydana gelen silahlı saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti.

Ali Taştan (41) ile yeğeni Hakan Özgün (22), Sarıkaya Mahallesi İncirlik Caddesi'nde bulunan evden çıktıkları sırada silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda Ali Taştan olay yerinde hayatını kaybetti. Ağır yaralanan Hakan Özgün ise kaldırıldığı Şereflikoçhisar Devlet Hastanesi'nde yapılan müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi.

Olayın Konya'da Ocak ayında meydana gelen bir cinayetle bağlantılı olduğu belirlendi. Zanlıların Konya'da meydana gelen olayda ölen kişinin yakınları oldukları ve kan davası için cinayeti işledikleri belirlendi.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin, plakasında ''evleniyoruz, mutluyuz'' yazılı etiketin bulunduğu bir cip ile olay yerinden kaçtıkları iddia edildi.

Zanlılar Konya'da yakalandı

Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde, silahlı saldırı sonucu 2 kişinin öldürüldüğü olayın zanlıları Konya'da yakalandı.

Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde Ali Taştan ve yeğeni Hakan Özgün'ün uğradıkları silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiği olayla ilgili çalışma yapan polis, zanlıların Konya istikametine doğru kaçtığı bilgisini aldı. Bilgilerin aktarıldığı Konya polisi, ölen Hakan Özgün'ün daha önce bir cinayet olayıyla ilgili gözaltına alındığı, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığını belirlendi.

Hamza Ö'nün (20) olayda yaralandığını ve 3 gün önce tedavi gördüğü hastaneden taburcu olduğunu belirleyen polis, hırsızlık suçundan sabıkası bulunan Hamza Ö'nün gidebileceği yerlere operasyon düzenledi.

Hamza Ö, olay sırasında yanında olduğu belirlenen F.Ö. (17) ile birlikte gözaltına alındı. Zanlılarla birlikte 2 tabanca, 84 mermi, olayda kullanılan ve plakası ''evleniyoruz'' yazılı etiketle kapatılan cipin içinde de pompalı tüfek bulundu. Ayrıca Hamza Ö'nün çelik yelek giydiği belirlendi. İki zanlı Konya Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine götürüldü. Hamza Ö. Ve F.Ö'nün Şereflikoçhisar'dan gelecek ekiplere teslim edileceği öğrenildi.
BİZE ULAŞIN