Maaile uyuşturucu ticareti

Beyoğlu'nda polis uyuşturucu sattığını saptadığı anne, baba ve üç oğlunu gözaltına aldı. Polis evde de zulalanmış uyuşturucular ele geçirdi

İstanbul Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği tarafından Hacıhüsrev ve Alibeyköy'de düzenlenen eşzamanlı baskınlarda uyuşturucu satan anne baba ve üç oğlu gözaltına alındı. Beyoğlu'nda aile boyu uyuşturucu sattıkları tespit edilen Kılıç ailesi üç ay boyunca teknik takipe alındı. Uyuşturucu satışı yapılan Hacıhüsrev ile Alibeyköy'de tespit edilen iki eve dün sabah saatlerine doğru Beyoğlu İlçe emniyet Müdürlüğü Araştırma Büro dedektifleri tarafından eş zamanlı baskınlar yapıldı. Çelik kapıları balyozlarla kırarak eve giren polisler zula tabir edilen noktalarda aramalar yaptılar. Baskın yapıldığı sırada bir miktar toz esrarın lavaboya dökülmeye çalışıldığı da tespit edildi. Zulalarda yapılan arama sonucunda paketler yapılarak satışa hazır hale getirilen 4 kilogram toz esrar, bir kilogram ot esrar, bir hassas terazi, bir tabanca 250 fişek ve rulolar haline getirilip saklanmış 5 bin TL para ele geçirildi.

BABA KANSER HASTASI

Yapılan bu operasyon sırasında 59 yaşındaki Fatma K. (Kılıç) ile uyuşturucu kullandığı için akciğer kanseri olup hastanede tedavi gören baba Mehmet K. beş ayrı suçtan aranan Necdet K. (39), Birtaç K. (24) ve Abdullah K. (42) gözaltına alındılar. Operasyon yapıldığı sırada hastalığı nükseden Baba Mehmet K. Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kontrolden geçirildikten gözaltına alındı. Zanlılar daha sonra adliyeye sevk edildi.
BİZE ULAŞIN