Hastanede sınav izni çıktı

Atatürk Havalimanı apronunda buz çözücü aracın çarptığı üniversiteli güvenlik görevlisi Merve Alçayır'ın "sınavlarıma hastanede gireyim" talebi kabul edildi

Atatürk Havalimanı'nda üzerinden uçaklarda buzlanmayı önleyici deiceing aracı geçen ve yaklaşık 1,5 aydır hastanede tedavi gören Merve Alçayır'a hastanede sınav hakkı verildi. Alçayır'ın hastanede sınav olmak istediğini SABAH'tan öğrenen üniversite yetkilileri, Alçayır'ın isteğini olumlu karşıladı. Alçayır, önümüzdeki günlerde ilk sınavına girecek. 2 Şubat'ta meydana gelen kazada ağır yaralanan 21 yaşındaki güvenlik görevlisi Alçayır, ameliyat edildikten sonra 15 günü uykuda olmak üzere 35 gün yoğun bakımda kaldı. Alçayır, geçen cuma günü servise çıkartıldı. Kazadan sonra 8 ameliyat geçiren Alçayır'ın sağ bacağı doktorların yoğun çabası sayesinde kurtarıldı. Yoğun bakımdan çıktıktan sonra SABAH'a konuşan Alçayır, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü son sınıf öğrencisi olduğunu söyledi. Yaklaşık 1,5 aydır okulundan uzak kaldığını anlattı. Alçayır, "Bir an önce okulumu bitirmek istiyorum. Dekanımızla görüşüp sınavlara hastanede girmek istiyorum. Hastanede çalışıp, gözetmen eşliğinde sınavlarımı veririm. Okul yönetiminin bu konuda yardımcı olmasını istiyorum" dedi.

YÖK'TEN TALİMAT GELDİ

Alçayır'ın isteğini SABAH'tan öğrenen Yüksek Öğretim Kurumu Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, hemen devreye girdi. Çetinsaya'nın yardımcısı Alçayır'ın durumuyla ilgili olarak üniversite yönetimiyle görüştü. Üniversite yönetimi de Alçayır'ın isteğine olumlu yaklaştı ve hastane odasında sınav yapılmasına onay verdi. İki hafta sonra doktorlar eşliğinde ilk kez ayağa kalkmayı deneyecek Alçayır'ın en az 2 ay daha hastanede kalması ve yeniden ameliyat olması planlanıyor.
BİZE ULAŞIN