6 yıl önce işlenen cinayet aydınlatıldı

Gaziantep'te, 2006 yılında cesedi tıkanan kanalizasyon borusunda çuval içinde bulunan Hasan Çoban'ın cinayet zanlıları yakalandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 14 Mart 2006 tarihinde Kahvelipınar Mahallesinde kanalizasyon borusunda çuval içerisinde Hasan Çoban'ın cesedinin bulunmasının ardından 6 yıldır sürdürdükleri çalışmayı tamamladı.

Yapılan bir ihbar üzerine harekete geçen polis, öldürülen Hasan Çoban'ın, cesedinin bulunduğu mahallede oturan 41 yaşındaki Meral T. ile zaman zaman birlikte yaşadığını belirledi.

Soruşturmayı çok yönlü sürdüren ve şüphelileri teknik takibe alan polis cinayetin, Meral T.'nin damadı Serkan Ö. (29) ve arkadaşları Haşim Y. (46), Hüseyin İ. (32), Hasan Hüseyin D. (40) ve Şahin K. (25) tarafından işlendiği yolunda bulgulara ulaştı. Ekipler, cinayet işledikleri iddiasıyla, Meral T, Serkan Ö, Haşim Y, Hasan Hüseyin D ve Şahin K'yı eş zamanlı operasyonla gözaltına aldı.

Emniyet Müdürlüğü'nde ifadelerine başvurulan zanlıların, ''Hasan Çoban'ın, Meral T'yi sürekli rahatsız ederek cinsel tacizde bulunduğunu, Meral T'nin de durumu damadı Serkan Ö'ye ilettiğini ve Serkan Ö'nün de, arkadaşları Haşim Y, Hasan Hüseyin D. ve Şahin K'yı da yanına alarak Hasan Çoban'ı Meral T'nin evinin önünde darbettikleri sırada hayatını kaybetmesi üzerine cesedi çuvala koyarak kanalizasyona atarak kaçtıklarını itiraf ettikleri'' belirtildi. Olaydan bir süre sonra da Serkan Ö'nün, eşinden boşanarak başka biriyle evlendiği belirlendi. Polisteki sorguları tamamlanan Serkan Ö., Meral T., Haşim Y., Hasan Hüseyin D., Şahin K. ve Hüseyin İ., adliyeye sevk edildi.

Olay

Kahvelipınar Mahallesi Muhtarı Hayri Bekler, 14 Mart 2006 tarihinde, mahallenin kanalizasyonun tıkanması ve pis kokular yayılması üzerine, Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ) Müdürlüğü ekiplerine haber vermiş, olay yerine gelen ekipler, borunun tıkandığı yeri belirleyerek kırmış, kılavuz aracıyla boruyu vakumlayan ekipler, bir çuval içerisinde bir erkek cesediyle karşılaşmıştı. Cesedin İslahiye ilçesinde yaşayan 66 yaşındaki Hasan Çoban'a ait olduğu belirlenmişti.

BİZE ULAŞIN