Ankara'yı karıştıran şok söylentiler

Ankara'nın Şereflikoçhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü, 'ilçede teröristler olduğu', 'pazar yerine bomba konulacağı' ve 'bir kadının boğazı kesilerek öldürüldüğü' şeklindeki söylentilerin asılsız olduğunu bildirdi. Yazılı açıklama yaparak ilçe halkını uyaran Emniyet Müdürlüğü, 'dedikodulara inanmayın' dedi.

Şereflikoçhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, son günlerde ilçede asılsız ve mesnetsiz bir şekilde, teröristlerin bulunduğu ve yakalandığı, bir kadının kaçırılarak, boğazı kesildikten sonra atıldığı, pazar yerine bomba konularak patlatılacağı ve ilçede hırsızlık olaylarının arttığı yönünde dedikoduların çıkarıldığı belirtildi.

Bunların doğru olmadığı kaydedilen açıklamada şunlara yer verildi:

"Gerçekleştiği iddia edilen olayların ve dedikoduların tamamı yalan olup, halkımızda korku ve panik havası oluşturmak için yayıldığı belirlenmiştir. Son zamanlarda doğruluğu kanıtlanmamış, asılsız ve mesnetsiz yalan haber, yayın ve dedikodulara vatandaşımız itibar etmesin. İlçemizde güvenlik güçlerinin, 24 saat vatandaşımızın huzur ve emniyetini sağlamakla görevli olduğunun bilinmesi büyük önem arz etmektedir. Yalan haber ve dedikodu yayarak ilçemizin huzur ve güvenliğini bozmaya çalışanlara karşı uyanık olunmalıdır. Herhangi bir şüpheli durumda gece ve gündüz sırdaş telefonunuz 155 Polis İmdat'ı aramaktan çekinmeyiniz."

BİZE ULAŞIN