Hayvan sevginiz yok, bari insanlığınıza saygınız olsun!

Denizli'de, av tüfeğiyle vurulan ve bu nedenle bir gözü kör olan köpeğin vücudundan tam 30 saçma çıkarıldı. Uçmaması için kanadındaki tüyler yolunan bir kerkenez kuşu da bakıma alındı

Denizli'de vatandaşlardan telefonla gelen ihbar üzerine Bağbaşı mahallesine giden belediye ekipleri, tüfekle vurulmuş bir sokak köpeği buldu. Denizli Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği'ne götürülen ve hemen tedavi altına alınan köpeğin vücudundan 30 saçma çıkarıldı. Gözüne isabet eden saçmalar nedeniyle sağ gözü kör olan köpeğin tedavisi sürerken, klinik yetkililerinin şikâyeti üzerine harekete geçen polis, köpeği av tüfeğiyle yaraladığı iddia edilen M.T'yi gözaltına aldı.

VETERİNERLERİ BİLE ŞOKE ETİ
Aynı gün bu kez bir vatandaş, Sümer mahallesinde yaralı bir kerkenez kuşu bulunca, Sokak Hayvanları Kliniği'ne getirdi. Kuşun uçmaması için kanatlarındaki tüylerin tamamen kesildiğini gören veterinerler bile şok oldu. Denizli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. Özcan Karet, bir insanın yabani bir hayvanın tüylerini yolmasına anlam veremediğini söyleyerek, "Maalesef hayvanlara yapılan bu işkencelerle sık sık karşılaşıyoruz. İki hayvanın da tedavisi sürüyor. Tamamen sağlıklarına kavuşana kadar burada kalacaklar" dedi.

BİZE ULAŞIN