Zehir tacirlerine bir darbe daha

Adana'da, zehir tacirlerinin adreslerine Özel Harekât polisleri, eğitimli köpekler ve helikopter destekli şafak operasyonu düzenlendi. 500 polisle 23 adrese yapılan baskınlarda 30 şüpheli gözaltına alındı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne (KOM) bağlı Narkotik Büro Amirliği ekipleri Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde 'torbacı' olarak tabir edilen uyuşturucu tacirlerini yakın takibe aldı. Esrar ve eroinleri piyasaya sürerek gençleri zehirleyen uyuşturucu tacirlerini adım adım izleyen narkotik dedektifleri Kocavezir, Denizli, Fevzipaşa, Şakirpaşa, Ova, Meydan, Gülpınar Mahalleleri'nde yaşayan zanlıların adreslerini belirledi. 8 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından operasyonun düğmesine dün şafak vakti basıldı. Saat 04.00 sıralarında Emniyet Müdürlüğü bahçesinde toplanan yaklaşık 500 polis son detayları da gözden geçirdikten sonra harekete geçti.

68 KİLO ESRAR, 3 KİLO EROİN ÇIKTI
Aralarında Özel Harekat, Çevik Kuvvet ve zırhlı araçların da bulunduğu ekipler, saat 05.00 sıralarında merkez Seyhan ilçesinde belirlenen 23 adrese baskın yaptı. Gözlerini açar açmaz polisle karşılaşan zehir tacirleri bir bir gözaltına alındı. Özel Harekat polislerinin evlere girmesinin ardından narkotik dedektör köpekleri Lives, Pako ve Asi de şüpheli adreslerde polislerle birlikte uyuşturucu aradı. Operasyonlarda 30 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınanların adreslerinde yapılan aramalarda 68 kilo esrar, 3 kilo eroin, 4 uyuşturucu nitelikli hap, 5 tabanca, 8 şarjör, 51 fişek, 38 adet kuru sıkı fişeği, 2 ruhsatsız av tüfeği, 2 seyyar dipçik ve 2 metal kelepçe ele geçirildi. Zanlılar, ele geçirilen malzemelerle birlikte Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Adana'da iki hafta önce 750 polisle 50 adrese yine bir şafak vakti eş zamanlı baskınlar yapılmış operasyonlarda onlarca kilo uyuşturucu ve evlerden çıkan birçok silaha el konulmuştu.
BİZE ULAŞIN