Yolcu kapma yarışı kanlı bitti

Kağıthane'de bir yolcu minibüsü, önünde seyreden kamyona arkadan çarptı. Kazada şoför ile birlikte 13 kişi yaralandı.

Kaza, saat 14.00 sıralarında Keçideresi Caddesi üzerinde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Seyrantepe-Topkapı hattında çalışan 34 M 5620 plakalı minibüsün sürücüsü Erdal Çapan, önünde seyreden Reşat Güleryüz yönetimindeki 34 UC 3022 plakalı kamyona arkadan çaptı. Çarpmanın şiddetiyle savrulan yolcular büyük korku yaşadı.

Kazada minibüs sürücü Erdal Çapan ve 13 yolcu yaralandı. Kazada yaralanan Remziye Tal, Yasemin Uzun ve Ayten Yılmaz olay yerine gelen ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken, diğer 10 yaralı ise çevredeki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Kazada kamyonda hafif çapta hasar oluşurken, minibüsün ön kısmında ise büyük çapta hasar meydana geldi.

Kamyon sürücüsü Reşat Gülergüz, kazanın hareket halindeyken yaşandığını ifade ederek, "Ben hareket halindeydim. Minibüs arkadan bana çarptı. Arkaya bakarsanız hiç fren izi yok. Minibüs durmadan arkadan çarptı" dedi.

Yaşar Özel isimli bir görgü tanığı da, "Durakta bekliyordum. Minibüse el salladım. Durmayınca arkadaki minibüse işaret ettim. Ben arkadaki minibüse bindim. Geldiğimizde minibüs kamyona arkadan çarpmıştı. Minibüsün içinde çocukların da bulunduğu birkaç kişi yaralanmıştı. Hafif yaralıydılar" şeklinde konuştu.

Görgü tanığı Muharrem Uzun ise, "Ben karşıda arabamın yanında duruyordum. Minibüs biraz hızlıydı. Arkadan kamyona çarptı. Minibüsler yolcu almak için yarış yapıyor. Ben sırf o yüzden minibüslere binmiyorum" diye konuştu.

Kaza sonrası polis olay yerinde inceleme yaptı. İncelemelerin ardından kamyon otoparka çekildi. Kazaya ilişkin incelemeler sürüyor.

BİZE ULAŞIN