Kameradaki şiddete müebbet istendi

Boşanmak isteyen eşini bıçakladığı görüntüleri delil gösteren savcı, Hasan Çiçek için "kasten öldürmeye teşebbüsten" müebbet istedi

İzmir'de, barışmayı reddeden eşini bir kafeteryada boğazından bıçaklayan ve güvenlik kamerası tarafından görüntülenen Hasan Çiçek'in ömürboyu hapsi istendi. Savcı, kamera kayıtlarını da delil gösterdi. Konak'ta aralıkta meydana gelen olayda, 45 yaşındaki Hasan Çiçek, kendisine boşanma davası açan 39 yaşındaki eşi Zühal Çiçek'le bir kafeteryada karşılaştı. Zühal Çiçek'in yanına giden Hasan Çiçek, barışma teklifinde bulundu. Ancak Zühal Çiçek teklifi reddetti. İkili arasında karşılıklı hakaretlerle başlayan tartışma kavgaya dönünce Hasan Çiçek, yanında taşıdığı bıçağı çıkararak, eşini boynundan ve çenesinden bıçakladı. Kanlar içinde yere yığılan Zühal Çiçek, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Talihsiz kadın, geçirdiği ameliyatın ardından yoğun bakıma alınırken, saldırı anı güvenlik kamerasında saniye saniye görüntülendi. Suç aletiyle yakalanan Hasan Çiçek "Namusum için yaptım" diyerek kendini savundu.

ÖLDÜRME KASTI
Savcılık, 1.5 yıldır boşanmaya çalışan eşi Zühal Çiçek'i ağır yaralayan koca Hasan Çiçek hakkında "yakın akrabayı kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan İzmir Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açtı. Dava dosyasına olayın nasıl meydana geldiğini gösteren güvenlik kamerası kayıtları da delil olarak konuldu. Savcı, Hasan Çiçek'in kafeteryaya girip bir süre görüştükten sonra eşine tokat attığının, sonra da bıçakladığının net şekilde görüldüğünü, sanığın öldürmek kastıyla hareket ettiğini iddia etti. Çiçek'in ömür boyu hapsi istendi.
BİZE ULAŞIN