Okul inşaatında göçük

Hatay'ın İskenderun ilçesinde bir lise inşaatında meydana gelen göçük nedeniyle 3'ü ağır 8 işçi yaralandı.

Sarıseki beldesinde Çelik İhracatçıları Birliği'nce yaptırılan endüstri meslek lisesi inşaatında kalıplara beton dökümü sırasında göçük meydana geldi.

OLAY YERİNDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

İlk belirlemelere göre enkazda kalan 8 işçi yaralandı. Yaralı işçiler ambulanslarla İskenderun Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı belirtildi. İşçilerden 3'ünün sağlık durumunun ağır olduğu bildirildi.

Sarıseki Belediye Başkanı Özer: Yaralılar tedavi altına alındı

İskenderun ilçesine bağlı Sarıseki beldesi Belediye Başkanı Bülent Özer, lise inşaatında meydana gelen göçük nedeniyle yaralanan 3'ü ağır 8 işçinin tedavi altına alındığını, inşaat alanında çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Özer, göçük alanında gazetecilere yaptığı açıklamada, yaralı işçilerin ambulanslarla İskenderun Devlet Hastanesi'ne sevk edildiğini, olayın inşaatta kalıplara beton dökümü sırasında meydana geldiğini belirtti.

Talihsiz bir kaza yaşadıklarını kaydeden Özer, ''İnşallah işçilerimiz bir an evvel sağlıklarına kavuşur. Yaralıların bazılarında kırıklar oluştuğunu öğrendik. Yaralılar tedavi altına alındı, inşaat alanında çalışmalar devam ediyor. Göçüğün meydana geldiği alanda itfaiye ekipleri, iş makineleri, enkazın ortadan kaldırılması için çalışmalar yapıyor. Hatay İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri de belediye ekiplerine destek veriyor'' diye konuştu.

Olay sırasında inşaatın başka bir bölgesinde çalışan işçiler ise büyük bir gürültü duyduklarını, arkadaşlarının inşaatın birinci katının tavan betonu döktükleri sırada göçük meydana geldiğini anlattı.

İskenderun İlçe Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri de bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN