Çok sevdiği için boğmuş

Kendisini terk eden 19 yaşındaki kız arkadaşını öldürmekten yargılanan Tahsin Can Bulat, "Başkasıyla arkadaşlık yaptığını söyleyince kendimi kaybettim. Onu sevdiğim için öldürdüm" dedi

Adana'da 19 yaşındaki Tuba Genç'i boğarak öldürdüğü ileri sürülen Tahsin Can Bulat (23), "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis istemiyle yargılanmaya başlandı. Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında kendini savunan tutuklu sanık, genç kızla yaklaşık 2 yıldan beri arkadaş olduklarını söyleyerek, "Sakarya'ya kaçmıştık. Hamile olduğunu söyleyince nikah işlemleri başlattık. Ancak o annesinin çağırdığını söyleyip, Adana'ya döndü. Bir süre sonra ben de döndüm. Karşılaştığımızda bebeği aldırdığını söyledi. Olay günü buluştuk. Bebek konusunu sordum. 'Keyfimin kahyası mısın? Sen yokken başkası ile arkadaşlık yaptım.' dedi. Gerisini hatırlamıyorum. Onu çok seviyordum. Her şey o yüzden oldu" dedi.

'KIZIMI KANDIRIP ÖLDÜRDÜ'
Kızı ile sanığın iki kez birlikte kaçtıklarını anlatan baba Özlem Genç ise sanıktan şikayetçi olduğunu belirterek, "Kızımı kaçırdı, otobüs biletini gönderip geri dönmesini sağladım. Zaten ailesi de evlilik olayına hiç yanaşmıyordu. Sanık kızımı kandırdı, sonra da öldürdü" diye konuştu. Mahkeme heyeti, sanığın cezai ehliyetinin araştırılması ve olay yerindeki güvenlik kamera kayıtlarının incelenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. Davaya konu olan cinayet, 29 Nisan 2012 tarihinde Şehit Bahattin Kalaycı İlköğretim Okulu bahçesinde yaşanmış, sanık Bulat konuşmak için buluştuğu genç kızı, boğazını sıkarak öldürmüştü.

BİZE ULAŞIN