Hırsızlar kameradan kaçamadı

İstanbul’da müşteri olarak girdiği kuyumcu ve mağazalardan hırsızlık yapan Zümbül K.(32) güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Beyazıt’ta bir kuyumcudan bilezik çalarken suçüstü yakalanması sonucu adliyeye sevk edilen Zümbül K.’nın tutuklandığı belirtildi.

Sultangazi'de bulunan bir kuyumcuya beraberindeki iki kişiyle gelerek 2 bin TL değerinde bilezik çalan Zümbül K. mağaza sahibinin durumu fark edip şikayet etmesi polis takibine alındı. Güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, şahsın Zümbül K. ve eşi olduğu ifade edilen O.K olduğunu tespit etti. Yapılan soruşturmada Zümbül K.'nın yapmış olduğu başka bir hırsızlık suçundan dolayı Beyazıt Karakolu'nda tutulduğunu öğrenildi. Beyazıt Karakolundan adliyeye sevk edilip serbest bırakılan Zümbül K. Yankesicilik ve Büro Amirliği ekiplerince tekrar gözaltına alındı.

HIRSIZIK ANI GÜVENLİK KAMERASINDA
Zümbül K. ve beraberinde getirdiği henüz kimliği tespit edilemeyen kadının bileziklere bakma bahanesiyle kuyumcuyla sohbet ettiği güvenlik kameraları tarafından kaydediliyor. Görüntülerde Zümbül K.'nın elinde bulundurduğu ufak cüzdanın ebatlarına göre bilezikleri seçtiği ve ufak cüzdanın içine sığabilecek bilezikleri çalmak için plan yaptığı görülüyor.

HIRSIZLIK ANI KAMERADA!Kimliği tespit edilemeyen diğer kadının kuyumcu ile sohbet ettiği ve bu esnada Zümbül K.'nın elindeki bilezikleri büyük bir soğuk kanlıkla cüzdanın altına alarak ardından bilezikleri göğsüne sakladığı kameralar tarafından saniye saniye kaydediliyor. Bilezikleri çalan Zümbül K.'nın eşi olduğu belirtilen O.K.'nın ise kuyumcunun şüphelenmemesi için içeri gelerek kuyumcu ile sohbet ettiği ve tokalaştığı görülüyor. Şahıslar daha sonra büyük bir soğukkanlılıkla kuyumcudan tekrar ayrılıyor. Gözaltına alınan Zümbül K. sorgulanmak üzere Asayiş Şube Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

Zümbül K.'nın hırsızlık suçundan 44 sabıkasının olduğu ortaya çıktı. Sorgusu esnasında ekipler ilginç bir detayla karşı karşıya kaldı. Zümbül K.'nın yaklaşık bir yıl önce işlediği hırsızlık suçundan ötürü nezaretteyken doğum sancısı çektiği ve ekipler tarafından hastaneye kaldırılarak doğum yaptığı öğrenildi. İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen Zümbül K. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hırsızlık yaptıkları kuyumcuda Zümbül K.'ya suç ortaklığı yapan O.K ile kimliği tespit edilemeyen bayan şahsın arama çalışmalarının ise sürdüğü öğrenildi.
BİZE ULAŞIN