5 yıldızlı otel inşaatında çökme

Antalya'da turizm bölgelerindeki inşaat yasağına rağmen devam eden Alanya'nın Avsallar bölgesindeki 5 yıldızlı otel inşaatında çökme meydana geldi, 2 işçi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Alanya'ya bağlı Avsallar beldesinde yapımı devam eden 5 yıldızlı bir otelin inşaatında çökme meydana geldi. 250 işçinin çalıştığı inşaatta birisi ağır iki işçi yaralandı. Otelin inşaatında izole çalışması yapılan lobinin asma katı bir anda büyük bir gürültüyle çöktü.

Çökme sırasında onlarca işçi kendisini dışarı atarak kurtulurken, çöken kısmın altına kalan işçilerden Bülent Çilli arkadaşları tarafından, Emrah Kızıltaş ise kendi imkanlarıyla göçük altından çıktı. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edilirken, yapılan incelemenin ardından göçük altında başka işçinin olmadığı belirlendi. Yaralı işçiler Bülent Çilli ve Emrah Kızıltaş ise ambulanslarla kaldırıldıkları Alanya Özel Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alındılar. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

İNŞAAT YASAĞI 1 HAZİRANDA BAŞLAMIŞTI
Antalya Valiliği, turizm hareketliliğinin yoğun olarak yaşandığı Antalya'nın turistik yerleşim alanlarında, Kültür ve Turizm Bakanlığı talimatıyla bu yıl inşaat yasağının 1 Haziran'da başlayıp 15 Ekim 2012 tarihinde sona ereceğini bildirmişti. Valilikten yapılan açıklamada, "Her yıl 15 Mayıs'ta başlayan turistik yöreler ve yerleşim alanlarında sürdürülen inşaat faaliyetlerinin gürültü, çirkin görünüm ve çevreyi kirletme gibi kötü etkisi olan ağır nakliyat, hafriyat ve harçlı inşaat faaliyetleri için inşaat yasağının uyulmasına bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 1 Haziran'da başlatılıyor. Bunun sebebi kış sezonun uzun sürmesi inşaat sezonun dolayısıyla kısalması. Bundan dolayı 1 Haziran'da inşaat yasağı başlayacak, Belediyelerimiz, Kaymakamlarımız, bu süreci çok sıkı olarak takip etmeleri. İnşaatların ve kötü görüntünün oluşmasından turizmcilerimizin turistlerin rahatsız olduğu noktasında şikayetleri bulunuyor. Fakat turizm bölgelerinde uzak olan, konut alanlarında uzak olan bölgelerde özel izinle bu inşaatlar devam edecek" denmişti.

BİZE ULAŞIN